Leclerc o Verstappenie: Przejechał świetne okrążenie

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Kierowca Ferrari, Charles Leclerc, był o 0.021 sekundy wolniejszy od Maxa Verstappena, ale twierdzi, że F1-75 ma dobre tempo na Grand Prix Holandii.

Monakijczyk reprezentujący zespół z Maranello był na czele tabeli po pierwszych przejazdach w finałowej fazie kwalifikacji, a w drugim przejeździe, zamierzał poprawić swój wynik i zapewnić sobie pierwsze miejsce startowe.

Jednak błąd w zakręcie numer dziesięć sprawił, że Leclerc pojechał za szeroko i stracił cenny czas, przez co jego ostatnie kółko, zostało poprawione tylko o jedną dziesiątą sekundy.

Verstappen z Red Bulla pokonał znacznie lepsze okrążenie i dzięki temu zdobył swoje drugie z rzędu pole position na torze Zandvoort.

„Max wykręcił świetne okrążenie w końcówce” – powiedział Leclerc po zakończeniu kwalifikacji.

„Na początku byłem trochę przerażony, ponieważ na używanych oponach, Max był dużo, dużo lepszy. Na szczęście działanie naszego bolidu się poprawiło i zdołałem wykręcić drugie pole startowe.”

Leclerc uważa, że w ten weekend tempo wyścigowe Ferrari jest dużo lepsze niż tydzień temu w Belgii.

„Jesteśmy tu znacznie silniejsi w porównaniu z ostatnim weekendem. Naprawdę mnie to cieszy.”

„Co do wyścigu, to uważam, że będziemy mieli dobre tempo, będziemy blisko Red Bulli, ale najpierw musimy zaliczyć dobry start i wtedy zobaczymy” – podsumował Monakijczyk.

Image: © Scuderia Ferrari