Leclerc po GP Francji: Muszę przestać kończyć wyścigi w ścianach

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc wziął odpowiedzialność za kraksę, która pozbawiła go uczestnictwa i prawdopodobnej wygranej w Grand Prix Francji, przyznając, że musi przestać popełniać błędy, aby zdobyć mistrzowski tytuł.

Kierowca Ferrari wypadł z wyścigu na osiemnastym okrążeniu, prowadząc od samego początku rywalizacji. Monakijczyk za szeroko próbował pokonać jedenasty zakręt, co spowodowało utratę panowania nad tyłem auta i wpadnięcie w poślizg, który zakończył się uderzeniem w bandę.

Po incydencie przez radio można było usłyszeć krzyk Leclerca, który wytłumaczył słowami: „Nie wiedziałem, że zostawiłem włączone radio. To wszystko jest niesamowicie frustrujące.”

„Czuję, że jestem w najlepszej formie od początku sezonu, ale nie ma to większego sensu, jeśli popełniam takie błędy.”

Leclerc powiedział, że po zakończeniu sezonu policzy ilość punktów, jaką stracił po swoich błędach.

„Myślę, że w sumie są to 32 punkty – 25 dzisiaj, bo uważam, że wygralibyśmy ten wyścig, ponieważ byliśmy naprawdę szybcy i siedem punktów z Imoli.”

„Na drugą połowę sezonu muszę wziąć się za siebie, jeśli chcę być mistrzem świata.”

Kierowca Ferrari po wjechaniu nosem bolidu w barierę powiedział swojemu inżynierowi wyścigowemu, Xavierowi Marcosowi Padrosowi, że miał problemy ze zwolnieniem przepustnicy.

Potwierdził jednak po wszystkim, że nie doświadczył powtórki problemu z przepustnicą, z którym spotkał się w Austrii.

„Borykałem się z balansem przez cały weekend. Lubię mieć nadsterowność, ale kiedy jest gorąco, bardzo trudno jest być konsekwentnym. Po prostu zapłaciłem cenę za zrobienie jednego dużego błędu.”

Po swojej kraksie Leclerc bezskutecznie próbował wydobyć swój samochód z bariery.

„Nie mogłem cofnąć, co było bardzo frustrujące, ponieważ potem zobaczyłem, że bolid nie był zbyt uszkodzony. Mogliśmy jeszcze jechać.”

„Jednak to jest tylko szczegół. Przede wszystkim muszę przestać kończyć wyścigi w ścianach i powinno być lepiej” – zakończył Leclerc.

Image: © Scuderia Ferrari