Leclerc pod wrażeniem szybkiej aklimatyzacji Vasseura w Ferrari

Frederic Vasseur - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc przyznał, iż jest pod wrażeniem łatwości, z jaką Frederic Vasseur objął rolę szefa zespołu Scuderia Ferrari.

Przez ostatnie cztery lata szefem Ferrari był Mattia Binotto, jednak pod koniec 2022 roku ustąpił ze stanowiska. Na jego miejsce Scuderia ściągnęła Vasseura, który ostatnie kilka lat spędził, kierując ekipą Alfa Romeo.

Właśnie w stajni z Hinwil Leclerc i Vasseur mieli okazję współpracować w sezonie 2018, który dla Monakijczyka był debiutanckim w Formule 1.

Przed nowym szefem ekipy z Maranello stoi nie lada wyzwanie, uwzględniając fakt, że Ferrari nie zdobyło żadnego z tytułów od 2008 roku.

Choć sezon jeszcze się oficjalnie nie rozpoczął, Leclerc twierdzi, że do tej pory jest pod wrażeniem postawy Francuza.

„Mogę powiedzieć, że to imponujące, jak szybko przedstawił się ekipie, od razu poczuł się swobodnie i zrozumiał zespół, jakim jest Ferrari, a to nie jest takie proste, ponieważ jest to bardzo duży zespół” – powiedział Monakijczyk.

„W Ferrari jest także dział silnikowy, którym nie musiał zarządzać w Alfie Romeo. Jednak od początku był spokojny. To bardzo ważne w kwestii przyszłości. Jestem pewien, że świetnie sobie poradzi.”

„Jest naprawdę dobry w zapewnianiu wszystkim odpowiednich warunków, aby wydobyć z ludzi to, co najlepsze. Myślę, że to będzie duży plus.”

W 2022 roku Scuderia miała bardzo obiecujący początek sezonu, jednak popełnione błędy i problemy z niezawodnością przeszkodziły stajni w walce z Red Bullem, który zdominował sezon.

Prognozy, które pojawiły się po przedsezonowych testach, wskazują, że Red Bull wciąż jest najszybszy, jednak Ferrari ma zamiar dogonić ekipę z Milton Keynes.

Pomimo podkreślania pracy, jaką włoska ekipa ma do wykonania, Leclerc uważa, że z testów można wyciągnąć pozytywy.

„Mieliśmy bardzo intensywne trzy dni testów. Pierwszy dzień polegał na wykonaniu skanów i próbie zrozumienia, jak dane pasują do tych, które mieliśmy w fabryce przed testami” – powiedział Monakijczyk.

„Pasowały do siebie dość dobrze, co było świetną wiadomością. Dalej mieliśmy trochę trudniejsze dni, próbując znaleźć odpowiednie ustawienia samochodu.”

Image: © Scuderia Ferrari