Leclerc: Red Bull Racing jest faworytem do zdobycia mistrzostwa

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc, kierowca zespołu Scuderia Ferrari, uważa, że to Red Bull Racing jest faworytem do zdobycia mistrzowskiego tytułu w nadchodzącym sezonie, ale jednocześnie przestrzega przed lekceważeniem Mercedesa.

W trakcie przedsezonowych testów w Bahrajnie Max Verstappen pokonał najszybsze okrążenie o ponad pół sekundy szybciej od drugiego w zestawieniu Micka Schumachera, natomiast trzeci w tabeli Charles Leclerc stracił kolejne dwie dziesiąte.

Przygotowania do nowej kampanii rządzą się jednak swoimi prawami, a opieranie się na rezultatach może prowadzić do błędnych wniosków. Kierowca Ferrari uważa jednak, że faworytem do triumfu jest zespół Red Bull Racing, choć nie przekreśla szans Mercedesa, który nie odkrył wszystkich kart i zmagał się z pewnymi problemami.

„Myślę, że Red Bull jest faworytem, na podstawie tego, co pokazali” – przyznał Charles Leclerc.

„Uważam też, że Mercedes nie pokazał pełni swoich możliwości. Przejechali kilka okrążeń, które były dobre, ale szczerze mówiąc, nie udało im się zebrać wszystkiego w jedną całość.”

„Mercedes ma jeszcze wiele do zrobienia i sądzę, że w tym roku będziemy musieli pokonać dwa zespoły.”

Mimo to Leclerc jest pewny, że Ferrari stworzyło wystarczająco szybki bolid, aby powalczyć z przodu stawki.

„Jestem przekonany, że wciąż jesteśmy trochę za Red Bullem” – wyjaśnił. „Nie sądzę, abyśmy mówili o jednej sekundzie, jak w zeszłym roku, czy nawet większej stracie, jak miało to miejsce rok wcześniej, ale czuję, że na pewno będzie bliżej i to już jest dobry znak. Wciąż jednak uważam, iż to oni są faworytami.”

„W piątek musimy pracować jak najwięcej, aby maksymalnie wykorzystać dzień i być jak najlepiej przygotowanym na sobotę. Mam nadzieję, że będziemy walczyć o zwycięstwo. Na razie wciąż widzę, że jesteśmy za Red Bullem.”

Image: © Scuderia Ferrari