Leclerc rozczarowany występem w sobotnich kwalifikacjach na Interlagos

Charles Leclerc z czternastego pola rozpocznie walkę w Grand Prix Brazylii na torze Interlagos, po karze za wymianę elementu jednostki napędowej. Monakijczyk po zdobyciu czwartego najlepszego czasu przyznał jednak, że jest rozczarowany.

Kierowca zespołu Ferrari z mocnej strony zaprezentował się podczas sobotniego treningu, w którym uzyskał trzeci czas i wszystko wskazywało na to, że powalczy o pierwsze miejsce w kwalifikacjach.

Ostatecznie Leclerc musiał zadowolić się czwartą lokatą w sobotniej czasówce, po bezbłędnym przejeździe Maxa Verstappena, a także Sebastiana Vettela, który znalazł się na drugiej lokacie. Przed kierowcą Ferrari znalazł się także Lewis Hamilton, który na ostatnim kółku zdołał wyprzedzić Monakijczyka o zaledwie 0.029 sekundy.

Leclerc po kwalifikacjach przyznał, że jest rozczarowany swoją jazdą, a także dużym błędem, który popełnił na ostatnim zakręcie pierwszego okrążenia w Q3.

"Nie sądzę, aby pierwsze pole było dzisiaj poza zasięgiem" - powiedział Charles Leclerc, po wywalczeniu czwartego miejsca w kwalifikacjach.

"Jestem dzisiaj bardzo rozczarowany, popełniłem całkiem duży błąd na moim pierwszym okrążeniu pomiarowym w ostatnim zakręcie, co kosztowało mnie co najmniej trzy dziesiąte sekundy. To moja wina i całkowicie to rozumiem."

"Zespół wykonał świetną robotę, myślę, że samochód był gotowy walczyć o pierwsze pole startowe, ale ja nie wykonałem odpowiedniej pracy w samochodzie."

"Jestem rozczarowany, ale i tak jestem cofnięty o dziesięć pozycji na starcie do niedzielnego wyścigu, więc to miał być trudny dzień."

Kierowca Ferrari dodał jednak, że lubi starty ze środka stawki i podczas niedzielnej rywalizacji, chce jak najwięcej radości czerpać z walki na torze.

"Lubię startować z tyłu, jednak cieszę się trochę mniej, gdy walczę o trzecie miejsce w mistrzostwach. Takie jest życie, ale postaram się cieszyć, jak tylko potrafię i powrócić na czoło stawki."