Leclerc: To jeden z moich pięciu najlepszych wyścigów w Formule 1

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc nie ukrywał zadowolenia z czwartej pozycji wywalczonej podczas GP Włoch, jednocześnie podkreślając, że Scuderia Ferrari wciąż ma przed sobą długą drogę i ciężką pracę do wykonania, aby poprawić swoje osiągi oraz pozycję w klasyfikacji.

Po początkowych problemach w piątek i sobotę (szczególnie po sporej kolizji Carlosa Sainza w drugim treningu), stajnia z Maranello może być zadowolona z wyniku, jaki osiągnęła w swoim domowym wyścigu. Leclerc i Sainz zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce – zyskali też dodatkową lokatę po karze doliczenia pięciu sekund Sergio Perezowi, który wyprzedził Monakijczyka, wyjeżdżając poza tor.

Kierowca z Monako przejechał bardzo przyzwoity, bezbłędny wyścig, utrzymując swoją pozycję wywalczoną podczas sprintu kwalifikacyjnego, podobnie jak jego kolega z ekipy, który uplasował się tuż za nim, dzięki czemu Ferrari zakończyło europejskie tournée Formuły 1 ze zdobyczą dwudziestu dwóch punktów.

Podsumowując niedzielną rywalizację, Leclerc stwierdził, że było to maksimum, na jakie było go stać.

„Dałem z siebie wszystko, naprawdę wszystko” – mówił. „Niewiele więcej mogliśmy zrobić.”

„Mam na myśli każdą okazję, którą starałem się wykorzystać. Gdy tylko Valtteri [Bottas] mnie wyprzedził, ja chciałem zrobić to samo. I udało mi się, ale byli zbyt szybcy, zwłaszcza w trzecim sektorze oraz zakręcie numer jeden, co czyniło nas podatnymi na manewr wyprzedzania.”

„Łatwo było nas wyprzedzić, ale my z trudem mogliśmy to zrobić” – dodał.

Tegoroczne GP Włoch zmyło także plamę po fatalnym wyścigu z sezonu 2020, kiedy to obaj zawodnicy nie ukończyli rywalizacji w wyniku kolizji i awarii hamulców.

„To nie był jeden z najłatwiejszych wyścigów, ale biorąc pod uwagę to, gdzie byliśmy rok temu i gdzie jesteśmy teraz, to duży krok naprzód. Musimy dalej tak pracować” - kontynuował kierowca Ferrari.

„Szczerze mówiąc, to był jeden z pięciu najlepszych moich występów w Formule 1.”

„Naprawdę czułem, że dałem z siebie absolutnie wszystko, więc jestem szczęśliwy, ale musimy dalej pracować, aby wkrótce walczyć o zwycięstwo” – podsumował.

Image: © Scuderia Ferrari