Leclerc: Utrzymanie pozycji przed Gasly'm będzie dużym wyzwaniem

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc po bardzo udanych kwalifikacjach przyznał, że nie widzi zbyt dużych szans na to, aby w wyścigu powalczyć o miejsce na podium, jednocześnie dodając, że jego celem będzie obrona czwartego pola startowego przed Pierre’m Gasly'm.

Monakijczyk w pozytywnych słowach wypowiedział się na temat przebiegu sobotniej czasówki, w której zajął bardzo wysokie, czwarte miejsce.

„Kwalifikacje pokazały nam, gdzie jesteśmy, jeśli chodzi o tempo i jest to dla nas miła niespodzianka, ponieważ nie spodziewaliśmy się być tak wysoko. Musimy jednak twardo stąpać po ziemi i nie popadać w nadmierną ekscytację. To dopiero pierwsza sesja w tym roku, która dodatkowo odbywała się w mało miarodajnych warunkach” – stwierdził Leclerc.

„Jako zespół powinniśmy być bardzo zadowoleni z naszego progresu względem zeszłego roku. Zrobiliśmy znaczący krok naprzód w kwestii osiągów, a to dobry prognostyk na przyszłość.”

„W sesjach treningowych miałem trochę problemów, ponieważ nie mogłem idealnie wyczuć zachowania bolidu. Wraz z inżynierami poświęciliśmy jednak tej kwestii sporo uwagi, w wyniku czego w kwalifikacjach czułem się już bardzo pewnie za kierownicą i byłem w stanie przejechać solidne okrążenie w finałowej części.”

„Realistycznie patrząc, podium w wyścigu jest poza naszym zasięgiem. Wraz z zespołem zrobimy co w naszej mocy, aby obronić czwartą lokatę. Jestem pod wielkim wrażeniem tempa AlphaTauri. W piątek byli bardzo szybcy na długich przejazdach, więc utrzymanie pozycji przed Pierre’em [Gasly'm] będzie bardzo dużym wyzwaniem” – podsumował.

Image: © Scuderia Ferrari