Leclerc: Wiem, że pojawią się aktualizacje jednostki napędowej

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc przyznał, że zespół Ferrari zamierza w tym sezonie wprowadzić nowe aktualizacje do swojej jednostki napędowej, jednak podkreślił, że nie zna dokładnej daty ich instalacji.

Ferrari to jedyny skład w obecnej kampanii wyścigowej, który mimo zamrożenia przepisów dotyczących aktualizacji silników, ma możliwość pracy nad swoją jednostką, ponieważ nie ukończył cyklu modernizacji przed 2021 rokiem, jak pozostałe ekipy.

Daje to włoskiemu zespołowi swobodę we wprowadzaniu do swojego silnika wybranej liczby nowych komponentów, które mają pomóc w odrobieniu strat do konkurentów, jednak data debiutu zaktualizowanej jednostki nie jest znana.

Charles Leclerc, mimo potwierdzenia prac nad poprawkami, unikał odpowiedzi na pytanie, kiedy nowe elementy pojawią się w silniku.

„Wiem, że pojawią się aktualizacje i będą dotyczyć hybrydowej części jednostki napędowej, jednak kiedy je przywieziemy, jeszcze nie wiemy” - wyjaśnił Charles Leclerc.

„To powinien być pozytywny krok. To nie będzie rewolucja, ale uważam, że jest to znaczący krok. Miejmy więc nadzieję, że będziemy w stanie to wykorzystać, gdy pojawi się w samochodzie.”

Kierowca Ferrari odniósł się także do najbliższej rundy na torze Spa-Francorchamps, która dla stajni z Maranello może okazać się najbardziej wymagająca. Monakijczyk dał jednak jasno do zrozumienia, że liczy na niespodziankę, jak miało to miejsce podczas innych Grand Prix.

„Na papierze nie wygląda to dla nas dobrze” - wyjaśnił. „To dla nas jeden z najtrudniejszych torów w tym sezonie, ale z drugiej strony mieliśmy kilka dobrych niespodzianek na innych obiektach, na których dopadały nas większe trudności.”

„Miejmy więc nadzieję, że ten weekend będzie kolejną dobrą niespodzianką, ale poczekajmy i zobaczymy” - podsumował.

Image: © Scuderia Ferrari