Leclerc: Wprowadzone poprawki działają zgodnie z założeniami

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc był bardzo zaskoczony wynikiem sesji kwalifikacyjnej, gdzie pomimo chłodnych warunków, udało mu się uplasować na czwartej lokacie.

Kierowca Ferrari, kończąc kwalifikacje na czwartym miejscu, uzyskał najlepszą pozycję startową od GP 70-lecia, które rozgrywane było na torze Silverstone. Rezultat ten był wielkim zaskoczeniem dla Monakijczyka, który nie spodziewał się w ten weekend walki o tak wysokie lokaty.

„Jestem bardzo zaskoczony z mojego wyniku. Spodziewałem się przed weekendem dość sporych trudności, które będą wynikać z niskiej temperatury” – przyznał Leclerc.

„Od samego początku sezonu walczymy z oponami, aby działały one zawsze w należyty sposób. Dziś udało nam się wstrzelić z pracą ogumienia, więc jestem bardzo szczęśliwy.”

„Moje ostatnie okrążenie było bardzo dobre. Złożyłem dobre czasy we wszystkich trzech sektorach, co przełożyło się na zdobycie świetnej czwartej lokaty.”

Monakijczyk przyznał również, że wprowadzone w ostatnim czasie modyfikacje działają zgodnie z pierwotnymi założeniami.

„Wprowadzone ostatnio poprawki działają zgodnie z założeniami. Również te, których używamy w ten weekend. To bardzo ważne, ponieważ mieliśmy przez jakiś czas problem z jakością ulepszeń. Dzięki temu powoli budujemy solidną bazę bolidu na sezon 2021. Nasza obecna strategia jest jasna. Nie szukamy wielkich poprawek, tylko skupiamy się na małych modyfikacjach, dzięki którym co weekend zmniejszamy dystans do rywali.”

Image: © Scuderia Ferrari