Leclerc z idealnym okrążeniem, które okazało się niewystarczające na pole position

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc określił swoje finałowe okrążenie w Q3 jako „idealne”, choć okazało się ono niewystarczające, aby wywalczyć pole position w kwalifikacjach do GP Arabii Saudyjskiej.

Monakijczyk przegrał pierwszą pozycję o zaledwie 0.025 sekundy z kierowcą Red Bulla, Sergio Perezem. Leclerc dał z siebie wszystko na swoim ostatnim okrążeniu, notując 1:28.225, dzięki czemu mógł wyprzedzić swojego partnera zespołowego, Carlosa Sainza

W Q1 oraz Q2 to Carlos Sainz był najszybszym zawodnikiem, a początkowe rezultaty w trzeciej odsłonie czasówki mogły zwiastować, że walka o pierwsze pole startowe rozegra się tylko i wyłącznie pomiędzy duetem ekipy Ferrari.

Ostatecznie do walki o pierwszą lokatę startową włączył się również Perez, który odnotował najlepszy rezultat, dający mu pole position i o włos wyprzedził Leclerca, co zrobiło duże wrażenie na Monakijczyku.

„Jestem zadowolony z okrążenia. Kwalifikacje polegały głównie na utrzymaniu auta na torze i niepopełnieniu błędu” – tłumaczył Leclerc.

„W Q3 zrobiłem wszystko perfekcyjnie. Nie spodziewałem się, że Checo odnotuje taki czas, więc gratulacje.”

Ferrari oraz Red Bull ponownie zajmą pierwsze rzędu w niedzielnym wyścigu, lecz tym razem w odmiennej kolejności w stosunku do rywalizacji w Bahrajnie.

Image: © Scuderia Ferrari