Lewis Hamilton kończy kwalifikacje już w Q1. Możliwy start z alei serwisowej

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Największym zaskoczeniem kwalifikacji do Grand Prix Arabii Saudyjskiej była zdecydowanie przedwczesne odpadnięcie Lewisa Hamiltona. Kierowca zespołu Mercedes, który w Q1 zaliczył nieudaną próbę, swój udział w kwalifikacjach zakończył na szesnastej lokacie.

Sam kierowca był zaskoczony tym, jak prowadził się jego samochód, przyznając, że problem pojawił się przy tylnej osi.

„Na pewno coś jest nie tak” – przyznał Brytyjczyk. „Nie wiem, co to jest, więc nie mogę komentować. Kompletnie traciłem tylną część bolidu.”

George Russell, w przeciwieństwie do swojego partnera zespołowego, zdołał awansować do finałowego segmentu kwalifikacji z dziesiątym czasem w Q2 i zakończyć sesję na szóstym miejscu.

„Nie wiem, co zrobił George w kwestii konfiguracji” – kontynuował Hamilton. „Samochód spisywał się dobrze w ostatnim treningu i wprowadziłem pewne poprawki. Jednak nie miałem kompletnie tyłu. Nigdy nie było tak źle.”

Kierowca zespołu Mercedes nie wykluczył także startu z alei serwisowej.

„Być może wystartuję z alei serwisowej i ponownie wprowadzę zmiany do samochodu, aby mieć pewność, że nie będzie prowadził się tak samo źle.”

„Chciałbym przeprosić mój zespół. Wszyscy pracowali tak ciężko i jestem zniesmaczony tym, że nie mogłem zapewnić im wyniku.”

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images