Lewis Hamilton na liście najbardziej wpływowych ludzi świata

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Lewis Hamilton pojawił się na liście stu najbardziej wpływowych ludzi świata 2020 magazynu TIME. Sześciokrotny mistrz świata Formuły 1 jako jedyny czarnoskóry kierowca skupia wokół siebie liczną publiczność w mediach społecznościowych, którą zachęca i przewodzi w walce z rasizmem oraz dyskryminacją. Jest to już drugi raz, kiedy Hamilton pojawia się na tej liście.

Brytyjczyk zaangażował się w ruch Black Lives Matter. Udało mu się zachęcić swoich kolegów z Formuły 1, aby razem z nim przed każdym wyścigiem w tym sezonie popierali akcję przeciwko rasizmowi, klękając na jedno kolano.

Oprócz tego Hamilton angażuje się w ekologię oraz naciska na zmiany, które pomogą w walce z globalnymi problemami, takimi jak zmiana klimatu.

W niedawnym czasie powołał własny zespół w serii wyścigów Extreme E, która jest nowym sportem przyjaznym środowisku.

Z tych właśnie powodów Brytyjczyk został umieszczony na znanej liście najbardziej wpływowych ludzi świata, na której znajdują się różni politycy, muzycy, aktywiści czy sportowcy.

Poczynania Lewisa Hamiltona pochwalił Bubba Wallace, kierowca serii NASCAR.

"Jestem jedynym czarnoskórym kierowcą na najwyższym poziomie w NASCAR" - powiedział Wallace. "Dlatego przykład Lewisa - jako jedynego czarnoskórego kierowcy w Formule 1 - jest dla mnie szczególnie znaczący."

"Jego aktywizm poruszył świat. Lewis zwrócił międzynarodową uwagę na ruch BlackLives Matter, dzięki swojemu poparciu w mediach społecznościowych oraz Formule 1."

"Mentalne przygotowanie Lewisa, jego aura, jego zdolność do wykorzystania każdej okazji do walki z rasizmem, to coś więcej niż tylko wzór dla kierowców wyścigowych i innych sportowców. Jest inspiracją dla każdego."

Pełną listę 100 najbardziej wpływowych ludzi świata można znaleźć tutaj.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images