Lewis Hamilton: Nigdy wcześniej nie doświadczyłem czegoś takiego

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Dramatycznie potoczyła się końcówka wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii, zwłaszcza dla zespołu Mercedes. Obaj kierowcy mistrzowskiego teamu ucierpieli z powodu przebitej opony, choć mimo to Lewis Hamilton i tak był w stanie odnieść zwycięstwo w wyścigu.

Mniej szczęścia miał Valtteri Bottas, który pechowo zakończył zmagania poza punktami, z kolei Lewis Hamilton na trzech kołach dojechał do mety.

"Aż do ostatniego okrążenia wszystko przebiegało stosunkowo płynnie" - mówił Hamilton po zakończonym wyścigu.

"Valtteri naprawdę mocno naciskał, natomiast ja skupiłem się na zarządzaniu oponami. Kiedy usłyszałem o jego problemach, spojrzałem na swoje opony i wydawało się, że są w porządku."

"Samochód skręcał bez problemu, na ostatnich okrążeniach trochę odpuszczałem, ale na ostatnim okrążeniu spadło powietrze."

"Serce podeszło mi do gardła. Można było zobaczyć jak opona spada z obręczy. Od tego momentu musiałem jakoś sobie z tym poradzić, ale modliłem się, żeby nie jechać zbyt wolno. Myślałem, że nie pokonam dwóch ostatnich zakrętów."

"Bono przekazywał mi informacje o przewadze, która bardzo szybko topniała, ale samochód na szczęście skręcał. Dotarłem do 15 zakrętu, co było sporą walką, ale dałem pełny gaz dojeżdżając już do 16 zakrętu."

"Zdecydowanie nie doświadczyłem czegoś takiego na ostatnim okrążeniu i moje serce niemal się zatrzymało. Może powinniśmy byli zatrzymać się, gdy pojawiły się rozwarstwienia" - dodał Brytyjczyk.

Ponieważ Valtteri Bottas nie zdołał dojechać do mety w punktach, w klasyfikacji konstruktorów przewaga Lewisa Hamiltona wzrosła do 30 punktów.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images