Lewis Hamilton przygotowany do startu sezonu 2020

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Mercedes AMG Petronas Motorsport

Lewis Hamilton, który w środę testował na torze Silverstone Mercedesa W09, przyznał, że jest w dobrej dyspozycji i nie może doczekać się startu sezonu 2020.

Chcąc się dobrze przygotować do tegorocznych zmagań po przerwie związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, ekipa z Brackley zorganizowała dla dwójki swoich kierowców prywatne testy na torze Silverstone. We wtorek za kierownicą samochodu z sezonu 2018 zasiadał Valtteri Bottas, natomiast w środę auto przejął Lewis Hamilton.

Sześciokrotny mistrz świata – w przeciwieństwie do fińskiego kierowcy – wyjechał na mokry tor. Dzięki temu, że później się przejaśniło, miał okazję sprawdzić swoją aktualną dyspozycję zarówno na suchej, jak i śliskiej nawierzchni. Takie warunki nie są niczym nowym dla Brytyjczyka, ale dobrze było po prostu wrócić na tor po przerwie trwającej od marcowych testów w Barcelonie.

„Szczerze mówiąc, po prostu wspaniale było powrócić do samochodu, było dużo zabawy” – powiedział Lewis Hamilton. „Kiedy po raz pierwszy opuszczasz garaż, czujesz ten dreszczyk i nieważne, ile lat to robisz, zawsze czujesz się nowy i świeży, a to jest wspaniałe. Oczywiście, to starszy samochód, ale nadal był fantastyczny”.

„Właśnie przeszliśmy dziś przez solidny program. Dzień Valtteriego był suchy, a mój zaczął się od mokrej nawierzchni, więc dość śliskiego toru Silverstone. Oczywiście dorastałem jednak tutaj w taką pogodę, więc jestem do tego przyzwyczajony. Wciąż mogłem poczuć się dobrze w samochodzie”.

W zeszłym tygodniu opublikowana została europejska część zmodyfikowanego kalendarza na sezon 2020. Wiemy już, że pierwszą rundą będzie GP Austrii na torze Red Bull Ring, które zaplanowano w dniach 3-5 lipca. Ważne więc było przeprowadzenie testów, by jeszcze przed startem zmagań, poczuć się dobrze za kierownicą samochodu Formuły 1. Jak przyznaje Lewis Hamilton, nic nie stracił ze swojej prędkości i jest dobrze przygotowany do walki o siódmy tytuł mistrzowski.

„Nie czułem się, jakbym w ogóle wyszedł z tej wody, więc jest to pozytywne” – przyznał Hamilton. „Myślę, że za każdym razem, gdy robisz wielką przerwę – sądzę, że minęły 103 dni czy coś – zastanawiasz się, czy nadal umiesz prowadzić. To dobre uczucie wiedzieć, że potrafię, jestem gotowy i czuję się sprawny”.

„Mam nadzieję, że wszyscy macie się dobrze i jesteście podekscytowani tym, co nasz czeka”.

Image: © Mercedes AMG Petronas Motorsport