Lewis Hamilton ukarany za kolizję z Alexem Albonem. Brytyjczyk traci podium

Nie będzie 151 podium dla Lewisa Hamiltona. Kierowca Mercedesa otrzymał karę czasową za spowodowanie kolizji z Alexem Albonem, w wyniku której zawodnik ekipy Red Bull Racing stracił możliwość zdobycia pierwszego w karierze miejsca na podium.

Do incydentu doszło po neutralizacji, którą wywołała kraksa obu samochodów Ferrari. Hamilton bez trudu wyprzedził jadącego wówczas na trzecim miejscu Pierre’a Gasly’ego i próbował wykonać ten sam manewr w pojedynku z Alexem Albonem.

Niestety Hamilton popełnił błąd, uderzając w samochód Red Bulla, w wyniku którego tajski kierowca spadł na czternaste miejsce.

Hamilton ukończył wyścig na najniższym stopniu podium, jednak w wyniku pięciosekundowej kary, stracił trzecią lokatę na rzecz Carlosa Sainza z McLarena.

"Zobaczyłem lukę i chciałem ją wykorzystać, ale szybko się zamknęła. Popełniłem błąd i bardzo przepraszam Albona. To była moja wina" – powiedział po zakończeniu wyścigu Lewis Hamilton.

"Akceptuję ją w pełni. To ja jechałem z tyłu i to ja uderzyłem" – skomentował decyzję sędziów Brytyjczyk.

Z kary dla Lewisa Hamiltona skorzystali także Kimi Raikkonen, Antonio Giovinazzi i Daniel Ricciardo, którzy awansowali o jedną lokatę.