Lewis Hamilton: Zwycięstwo w Monako jest poza naszym zasięgiem

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Kwalifikacje do Grand Prix Monako okazały się najgorszym jak dotąd w tym sezonie występem Lewisa Hamiltona, który do niedzielnego wyścigu wystartuje dopiero z siódmej lokaty.

Brytyjczyk nie był w stanie zmierzyć się z czołowymi kierowcami, a co więcej, przegrał nawet ze swoim partnerem zespołowym, Valtterim Bottasem. Szybsi od Hamiltona okazali się nawet Lando Norris z McLarena, czy Pierre Gasly z AlphaTauri.

W Monako, gdzie kwalifikacje są niezwykle ważne ze względu na brak możliwości wyprzedzania, siódma pozycja startowa nie będzie sprzyjać walce o zwycięstwo w wyścigu.

„Wyprzedzanie w Monako jest prawie niemożliwe” - powiedział Hamilton dla Sky Sports. „Sobota jest najważniejszym dniem, więc wygrana jest poza zasięgiem. Myślę, że minimum mogę liczyć na siódme miejsce, ale musimy pomyśleć co zrobić, aby awansować wyżej.”

„W czwartek nie było tak źle, wprowadziliśmy kilka zmian, ale dzisiaj było zdecydowanie gorzej, więc musimy wrócić do deski kreślarskiej.”

„Po prostu brakowało mi przyczepności, co doprowadziło do tego, że próbowałem naciskać, aby wyciągnąć więcej z auta, ale ostatecznie się nie udało. Tak, było ciężko. Valtteri był w stanie uzyskać coś więcej, a my mieliśmy pewne problemy” - podsumował Brytyjczyk.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images