LGDS: Vettel odrzucił pierwszą ofertę Ferrari

LGDS: Vettel odrzucił pierwszą ofertę Ferrari

Według włoskiego dziennika La Gazetta dello Sport, Sebastian Vettel odrzucił niesatysfakcjonującą go pierwszą ofertę Ferrari w sprawie przedłużenia jego umowy z włoskim zespołem.

Pierwsza propozycja złożona przez zespół, składała się z rocznej umowy i pensji znacznie niższej od tej, jaką obecnie otrzymuje Vettel.

Szef ekipy z Maranello, Mattia Binotto podkreślał, że Niemiec jest „pierwszym wyborem” zespołu i chce zatrzymać czterokrotnego mistrza świata u siebie – okazuje się jednak, że nie za wszelką cenę i pod pewnymi warunkami.

Z powodu pandemii koronawirusa i ogólnoświatowego kryzysu z nią związanego, Scuderia jest w stanie zagwarantować Vettelowi pensję w wysokości tylko 12 milionów euro (przy tylko rocznej umowie), co dość mocno kontrastuje z obecnymi 27 milionami euro, które otrzymuje niemiecki kierowca. Vettel nie zaakceptował tej propozycji, ponieważ, według włoskiego źródła, chce on podpisać co najmniej dwuletni kontrakt.

Jak podaje La Gazetta dello Sport, Ferrari nie zaproponuje Niemcowi lepszej oferty i dodaje, że zespół prowadzi równolegle rozmowy z Danielem Ricciardo, Carlosem Sainzem i Antonio Giovinazzim. Kandydatura Lewisa Hamiltona na fotel Sebastiana Vettela, który jest dwa lata starszy od niemieckiego kierowcy, nie jest absolutnie brana pod uwagę, ponieważ „jest za stary, aby zająć miejsce w Scuderii Ferrari”.

Image: © Scuderia Ferrari