Liam Lawson w bolidzie AlphaTauri podczas pierwszego treningu na Spa-Francorchamps

Liam Lawson / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zespół AlphaTauri potwierdził, że Pierre Gasly udostępni swój bolid Liamowi Lawsonowi podczas pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Belgii.

Wszystkie zespoły Formuły 1 są w trakcie sezonu zobligowane do umożliwienia młodemu kierowcy jazdy w swoim samochodzie podczas minimum dwóch sesji treningowych.

Lawson, który jest kierowcą rezerwowym Red Bulla i AlphaTauri, poprowadzi bolid AT03 podczas pierwszej piątkowej sesji treningowej. Będzie to pierwsza, z wymaganych dwóch, sesja treningowa, w której skład z Faenzy udostępni bolid młodemu kierowcy.

W dalszej części sezonu to prawdopodobnie Yuki Tsunoda odstąpi swój samochód na jedną sesję treningową, a możliwe, że młodym kierowcą ponownie będzie Liam Lawson.

Nowozelandczyk miał już okazję jeździć samochodem Formuły 1, uczestnicząc w testach odbywających się po zakończeniu poprzedniego sezonu na torze Yas Marina.

Dwudziestolatek zajmuje aktualnie ósmą pozycję w klasyfikacji kierowców Formuły 2. W tym sezonie wygrał dwa wyścigi sprinterskie – w Arabii Saudyjskiej i Francji.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool