Liberty Media zapewnia 1,4 miliarda dolarów na wsparcie Formuły 1

Liberty Media zapewnia 1,4 miliarda dolarów na wsparcie Formuły 1

Liberty Media przenosi blisko 1,4 miliarda dolarów swoich aktywów jako wsparcie dla Formuły 1 oraz jej zespołów.

Przeniesienie udziałów Liberty Media pomiędzy Live Nation Entertainment i SiriusXM w kwocie netto 1,5 miliarda dolarów pozwoliło na zmniejszenie zadłużenia Formuły 1, jednocześnie zapewniając zastrzyk gotówki w kwocie 1,4 miliarda dolarów, co powinno zapewnić potencjalną płynność finansową sportu w przypadku dalszego opóźnienia startu sezonu a także organizacji wyścigów bez udziału kibiców.

W rozmowie z analitykami giełdy na Wall Street prezes Liberty Media – Greg Maffei przyznał, że transfer aktywów pomiędzy dwoma podmiotami będącymi własnością jego koncernu, był najlepszym rozwiązaniem, jakim można było wypracować na tym etapie.

„Przyjrzeliśmy się wielu sposobom, w jaki sposób Formuła 1 może zapewnić płynność przyrostową, w tym potencjalną sprzedaż udziałów innym podmiotom lub pozyskanie kapitału w innych formatach. Wierzymy, że ten jednak jest najbardziej efektywny" - powiedział prezes Liberty Media.

Maffei przyznał także, że obecna sytuacja stwarza dla Formuły 1 szanse przejęcia podmiotów które borykają się z kryzysem. Nie wymienił on jednak żadnych potencjalnych firm znajdujących się w polu zainteresowania Formuły 1.

„Na pewno nie będę teraz rozmawiać o przejęciach, które są szczególnym celem. Są jednak pewne wydarzenia, w szczególności wokół sportów motorowych które mogą być atrakcyjne. Istnieją inne sporty, które mogą być atrakcyjne. Myślę, że wiele innych firm nie będzie miało elastyczności”.

„Uważamy, że mamy wielki atut jako Formuła 1. Z pewnością nie chcemy tego osłabić, będziemy rozważni sprawdzając co będzie atrakcyjnym dodatkiem, co będzie synergiczne i na czym skorzysta siła Formuły 1”.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool