Logan Sargeant dołączy do Akademii Kierowców Williamsa w sezonie 2022

Logan Sargeant / © Williams F1

Zespół Williams Racing poinformował, że kierowca Formuły 3, Logan Sargeant, zasili Akademię Kierowców brytyjskiej stajni i będzie także pełnił obowiązki w symulatorze w siedzibie ekipy.

Dla Amerykanina jest to trzeci sezon w F3. Zajmuje obecnie siódmą w klasyfikacji generalnej, czterokrotnie stając na podium i zwyciężając w wyścigu na torze w Soczi.

Jego zadaniem będzie wykorzystywanie swojego doświadczenia w pracy w symulatorze, pomagając również w rozwoju bolidu ekipy.

„Cieszę się, że dołączam do Akademii Kierowców Williamsa” – powiedział Logan Sargeant. „Jest to zespół z nie tylko fantastyczną historią, ale także świetnym dorobkiem wprowadzonych do F1 młodych talentów.”

„Jestem naprawdę podekscytowany rozpoczęciem pracy z zespołem i już nie mogę się tego doczekać.”

„Jestem niesamowicie zadowolony z powitania Logana w Akademii Kierowców Williams Racing” – dodał Jose Capito, dyrektor generalny. „Zademonstrował on swój talent w Formule 3, konsekwentnie osiągając dobre wyniki w niezwykle konkurencyjnej dziedzinie. Jestem dumny z tego, że Williams weźmie udział we wspieraniu i rozwijaniu kolejnego młodego talentu.”

Image: © Williams F1