Lucas di Grassi nie wystartuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans

Lucas di Grassi nie wystartuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans

Kierowca zespołu AF Corse #51, Lucas di Grassi, nie wystartuje w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, czego przyczyną jest kontuzja kostki, której nabawił się podczas gry w piłkę nożną.

Brazylijczyk w zeszły weekend wystartował w dwóch wyścigach Formuły E o ePrix Berlina, jednak musiał ostatecznie wycofać się z rywalizacji z tegorocznego Le Mans po teście szybkiego opuszczenia kokpitu, z którego kierowca musi się wydostać w siedem sekund.

Kierowca Lucas di Grassi nie może wziąć udziału w wydarzeniu z powodu problemów medycznych - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Delegata Medycznego Le Mans.

Di Grassi podczas Le Mans miał dzielić kokpit Ferrari 488 GTE #51 zespołu AF Corse wraz z Jamesem Calado i Alessandro Pier Guidim, jednak na stanowisku zmieni do Michele Rugolo.

34-letni Włoch z Montebelluna to zwycięzca Asia Le Mans Series w Ferrari 488 GT3 z zespołem DH Racing, a obecnie rywalizujący w Blancpain Endurance Cup.

Dla Rugolo będzie to piąty start w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, w którym najwyższy wynik (trzecią lokatę) zanotował z zespołem Krohn Racing w 2012 roku w klasie LMGTE Am.