Magnussen bliski angażu w zespole Chip Ganassi Racing

Kevin Magnussen - Haas F1 / © Haas F1

Kevin Magnussen po zakończeniu tegorocznego sezonu dołączy najprawdopodobniej do ekipy Chip Ganassi Racing, powracającej do rywalizacji w IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

Przyszłość Duńczyka stała się obiektem wielu spekulacji po tym, jak zespół Haas ogłosił zakończenie współpracy z nim oraz Romainem Grosjeanem.

Za namowami swojego ojca, Magnussen zaczął poszukiwać możliwości startów w IndyCar oraz wyścigach długodystansowych. Władze serii WEC ogłosiły jednak przyszły sezon mianem przejściowego, ze względu na pojawienie się w stawce pierwszych aut z nowej klasy Hypercars, co bardzo ograniczyło pole do negocjacji nowych kontraktów.

Zespoły IndyCar poszukują natomiast zawodników, którzy mogą wnieść ze sobą duże wsparcie finansowe. Kevin posiada wprawdzie osobistego sponsora, jakim jest firma odzieżowa Jack & Jones, ale jej rozpoznawalność i udział w rynku amerykańskim jest na bardzo znikomym poziomie. Co więcej, kanadyjska marka Bestseller, z której wywodzi się Jack & Jones latem tego roku ogłosiła swoją upadłość.

Pomimo niekorzystnego obrotu spraw związanych z IndyCar, Magnussen najprawdopodobniej zwiąże swoją przyszłość z amerykańskim światem wyścigowym. Jak donoszą serwisy Motorsport.com oraz Autosport, 28-latek ma dołączyć do ekipy Chip Ganassi Racing, która w poprzednich latach współpracowała z Fordem w ramach programu WEC, a w sezonie 2021 ma powrócić do rywalizacji w IMSA WeatherTech SportsCar Championship, wystawiając Cadillaca DPi-V.R.

Jan Magnussen, pytany o szczegóły tego planu odmówił wszelkich komentarzy.

Image: © Haas F1