Magnussen ma nadzieje na zdominowanie środka stawki

Kevin Magnussen - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Kierowca zespołu Haas, Kevin Magnussen, wiąże duże nadzieje z poprawkami swojej stajni, a za cel uznaje zdominowanie rywalizacji w środku stawki.

Amerykański skład jest jedynym, który do tej pory nie wprowadził żadnych ulepszeń w swoim samochodzie na sezon 2022. Ekipa stara się ostrożnie podchodzić do rozwoju bolidu, mając doświadczenia z 2019 roku, kiedy ich poprawki spowodowały utrudnienia w prowadzeniu samochodu.

Pakiet ulepszeń bolidu VF-22 został zapowiedziany przez szefa Haas’a, Guenthera Steinera, na Grand Prix Węgier, które nastąpi po zbliżającym się wyścigu we Francji.

Po dobrym początku sezonu Haas zaliczył kilka słabszych wyścigów, w których nie udało im się zdobyć punktów. Jednak los odwrócił się podczas ostatnich Grand Prix w Wielkiej Brytanii i Austrii, gdzie ekipa wywalczyła podwójne zdobycze punktowe.

W związku ze zwyżką formy kierowców i nadchodzącymi poprawkami duński kierowca liczy na zdecydowaną poprawę osiągów i pokonanie innych ekip środka stawki.

„Nikt nie wie, co jest możliwe, ale z pewnością [w Austrii] byliśmy czwartym lub piątym najszybszym zespołem” – powiedział Magnussen. „Alpine, McLaren i my wyglądaliśmy na silnych i jeśli będziemy mogli się ich trzymać, jest to dla nas ogromny skok.”

„Jesteśmy teraz z nimi na równi, a nie mamy żadnych ulepszeń. Miejmy nadzieję, że kiedy je dostaniemy, umieści nas to przed nimi.”

Kierowca Haas’a zaznaczył jednak, że poprawki nie zawsze dają zakładany efekt i widać to po niektórych zespołach w tym sezonie. Nie zakłada on również dużego przetasowania w stawce, a nawet uważa, że sukcesem byłby, choć niewielki krok do przodu, który dałby amerykańskiej ekipie przewagę w walce o dominację środka stawki.

„To jest ekscytujące, ale czasami trzeba uważać na ulepszenia” – przyznał. „Innym zespołom raczej nie udało się dużo poprawić, ale miejmy nadzieje, że nam uda się coś ulepszyć w naszym samochodzie.”

„Jednak to nie tak, że spodziewam się ogromnej zmiany. Będzie dobrze, jeśli zrobimy mały krok do przodu” – podsumował Duńczyk.

Image: © Haas F1 / LAT Images