Magnussen o nowych poprawkach w VF-22: Wszystko idzie po naszej myśli

Kevin Magnussen - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Kierowca zespołu Haas, Kevin Magnussen, miał podczas piątkowych treningów okazję przetestować zapowiadane od dłuższego czasu poprawki. Duńczyk przyznał, że jest zadowolony z samochodu w nowej specyfikacji.

Magnussen oraz Mick Schumacher, który otrzyma usprawnienia po wakacyjnej przerwie, mieli te same plany treningowe, aby porównać osiągi i możliwości dwóch bolidów. Duńczyk nie miał żadnych zastrzeżeń do nowego pakietu VF-22.

„To było całkiem przyjemne” – powiedział Magnussen. „Nie mieliśmy z tym żadnych problemów, a wyczucie samochodu było całkiem niezłe. Było mniej więcej tak, jak się spodziewaliśmy, więc jestem zadowolony.”

„Musimy wykonać więcej pracy, żeby wydobyć z tego wszystko co możemy, ale to przyjdzie z czasem, a na razie wszystko idzie po naszej myśli.”

„Mamy nadzieję, że w sobotę ruszymy w górę stawki, w dodatku wygląda na to, że będzie mokro, więc powinno być ciekawie.”

Szef zespołu Haas, Guenther Steiner, przyznał, że nowy pakiet wygląda obiecująco, pomimo faktu, iż amerykański zespół dopiero się z nim zapoznaje.

„To nie była dla nas zła sesja” – powiedział Steiner. „Próbujemy zrozumieć nowy pakiet w samochodzie Kevina, mamy sporo do zrobienia, ale wygląda to obiecująco.”

„Musimy popracować nad balansem, nie ustaliliśmy jeszcze, co dokładnie z tym zrobić.”

Z kolei Mick Schumacher wyjawił, że pierwsze okrążenia na torze Hungaroring, w samochodach nowej generacji, były dla niego zupełnie inne jak w poprzednim roku.

„To było dość trudne, ale to kwestia przyzwyczajenia do tego toru, w nowym samochodzie. Jest dużo bardziej mechanicznie.”

„W tym momencie zastanawiamy się, o co z tym chodzi, a także próbujemy odpowiednio dostosować ustawienia samochodu do tego, czego potrzebujemy.”

„Nadal musimy popracować nad wysokim i niskim zużyciem paliwa, ale naszym priorytetem jest wysokie.”

„Zazwyczaj na mokrej nawierzchni nasz samochód był dość mocny, więc mamy nadzieję, że w sobotę będzie dobrze. Jeśli wszystko będzie na odpowiednim miejscu, powinniśmy osiągnąć przyzwoity wynik.”

Image: © Haas F1 / LAT Images