Magnussen: VF-22 bez większych słabości

Kevin Magnussen - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Kevin Magnussen przyznał, że jego bolid VF-22 nie wykazywał żadnych słabości w trakcie inaugurującego sezon Grand Prix Bahrajnu.

Duńczyk po roku przerwy powrócił z przytupem do królowej sportów motorowych i do otwierającego sezon 2022 wyścigu zakwalifikował się na siódmym miejscu, ostatecznie kończąc rywalizację na piątej pozycji. Tym samym Magnussen osiągnął najlepszy wynik dla amerykańskiej stajni od 2018 roku.

Po Grand Prix Bahrajnu Magnussen został zapytany o swoje pierwsze odczucia po jeździe nowym autem i ku uciesze fanów zespołu Haas, przyznał, że nie odkrył żadnych poważnych słabości lub deficytów w VF-22.

„W ten weekend wiele się nauczyliśmy, ale na tym etapie trudno jest jeszcze mówić o mocnych i słabych stronach naszego samochodu” – powiedział Duńczyk.

„Jadąc nim, nie czułem, aby miał jakieś poważne słabości. Jest dobrze zbalansowany przy różnych prędkościach, ale trudno powiedzieć, czy inne samochody nie są bardziej zrównoważone lub, czy mają jeszcze większą przyczepność.”

Guenther Steiner zgodził się ze słowami swojego podopiecznego, dodając, że podobnie jak pozostałe zespoły w stawce, Haas będzie w niektórych obszarach bardziej konkurencyjny, a w innych mniej.

„Myślę, że wiedzieliśmy, jak szybkie są samochody i że będą podobne, dopóki nie zostaną wprowadzone poprawki” – powiedział Steiner.

„Musimy jednak poczekać jeszcze kilka wyścigów, w tym na torach ulicznych, by wiedzieć, na jakim etapie są pozostali – Red Bull nie ukończył pierwszego wyścigu, ale w przyszłości na pewno to zrobi.”

Image: © Haas F1 / LAT Images