Magnussen z nowym pakietem poprawek do VF-22 na Grand Prix Węgier

Kevin Magnussen - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Zespół Haas zamierza przywieźć na Hungaroring pierwszy i jedyny pakiet poprawek do swojego bolidu VF-22, który otrzyma na ten moment Kevin Magnussen. Mick Schumacher będzie musiał zaczekać na swoje ulepszenia do końca przerwy letniej.

Ekipa Gena Haasa jako jedyna w tym sezonie wstrzymywała aktualizacje swojego tegorocznego auta. Zespół, w przeciwieństwie do innych stajni, chciał najpierw zrozumieć w pełni aktualny pakiet, przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian. Ryzykowna taktyka Haasa opłaciła się, przynosząc duże sukcesy w postaci podwójnych punktów w Wielkiej Brytanii i Austrii.

„Jak wiele osób wie, czekaliśmy trochę dłużej, aby wprowadzić nasze ulepszenie, ponieważ myślę, że nadal mamy dobre tempo” – powiedział szef zespołu Haas, Guenther Steiner.

Decyzja o zamontowaniu nowego pakietu ulepszeń tylko w bolidzie Kevina Magnussena podyktowana jest ograniczoną liczbą części zamiennych i budżetem ekipy, która woli przetestować poprawki przed zaimplementowaniem go w obu bolidach.

„Będziemy musieli tylko poczekać i zobaczyć, co możemy wydobyć z pakietu. W końcu nie mogliśmy dostarczyć dwóch zestawów na tor, więc damy Kevinowi spróbować aktualizacji jako pierwszemu, ponieważ jest wyżej w klasyfikacji.”

„Mamy problemy z częściami zamiennymi do jednego samochodu, więc miejmy nadzieję, że uda nam się to zrobić na Węgry.”

Szef Haasa na razie unika ujawniania większej ilości informacji na temat nowych ulepszeń.

„To, co chcemy zrobić, to zapewnić wydajność. Co dokładnie uda się osiągnąć, nie chcę mówić, ponieważ nie chcę tego zepsuć, ale wiemy, co powinien robić” – kontynuował.

Mimo braku oficjalnych komentarzy pojawiają się jednak doniesienia medialne od zaznajomionych ze sprawą dziennikarzy, sugerujące, że pakiet będzie miał pewne podobieństwa do rozwiązań technicznych Ferrari.

Steiner podzielił się swoim komentarzem na temat opóźnień. Szef Haasa ujawnił także, kiedy oba samochody Haasa będą miały nowy pakiet.

„Niestety mieliśmy kilka opóźnień w fazie rozwoju, więc przełożyliśmy go z Grand Prix Francji na Węgry.”

„Ponadto, biorąc pod uwagę sytuację w zakresie części zamiennych, którą mieliśmy na początku sezonu, do wyścigu siódmego lub ósmego, mieliśmy trochę opóźnienia w produkcji i dlatego nie mamy wystarczającej liczby części do dwóch samochodów.”

„Chcemy uzyskać trochę danych przed letnią przerwą, więc po powrocie mamy nad czym pracować, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, będziemy mieli je w obu samochodach” – podsumował Steiner.

Image: © Haas F1 / LAT Images