Magnussen zadowolony z punktu zdobytego podczas sprintu

Kevin Magnussen - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Kevin Magnussen jest zadowolony z tego, co osiągnął podczas sobotniego sprintu na torze Interlagos. Duńczyk zdawał sobie sprawę, że utrzymanie się na czołowych pozycjach będzie trudne, dlatego skupił się na zdobyciu, co najmniej, punktu dla swojej ekipy.

Kierowca Haas’a miał dobry start i przez dwa okrążenia utrzymywał się na pierwszej pozycji, jednak później został wyprzedzony przez Maxa Verstappena i innych kierowców. W tym momencie Magnussen skupił się na zdobyciu minimum punktu i uzyskaniu dobrej pozycji startowej do niedzielnego wyścigu.

„Bardzo mi się podobało, zdobyliśmy punkt, a to ważne, biorąc pod uwagę naszą walkę o ósme miejsce z AlphaTauri” – powiedział Duńczyk.

„Wiedzieliśmy, że nie wygramy tego wyścigu, tak naprawdę nie taki był cel. Chodziło o radość ze startu z pierwszego pola, a następnie próbę zdobycia punktów.”

W trakcie sprintu Magnussen przez dłuższy czas jechał na siódmej pozycji, jednak na koniec musiał uznać wyższość Lando Norrisa z McLarena i ukończył rywalizację na ósmej lokacie.

„Marzeniem była próba ukończenia wyścigu przed Lando, tuż za najlepszymi samochodami. Nie do końca się to udało, ale wciąż jesteśmy zadowoleni z punktu za ósme miejsce” – dodał 30-latek.

„W niedzielę startujemy z tego miejsca i jest to pozycja, z której bylibyśmy bardzo zadowoleni w regularnych kwalifikacjach.”

„Zaczynamy z miejsca w pierwszej dziesiątce i mam nadzieję, że też będziemy walczyć o punkty.”

Image: © Haas F1 / LAT Images