Malowanie Gulf McLarena z GP Monako inspiracją dla nowego wyglądu bolidu MCL36

McLaren MCL36 / © McLaren F1

Zak Brown, szef zespołu McLaren, potwierdził, że barwy bolidu MCL36 są zainspirowane, popularnymi wśród fanów, jednorazowymi malowaniami z Monako oraz Abu Zabi.

McLaren skupił na sobie dużą część uwagi w trakcie Grand Prix Monako, gdy przy współpracy z firmą Gulf, pozwolił sobie na jednorazowy powrót do klasycznego błękitno-pomarańczowego wyglądu, który do dziś uważany jest za jedno z najładniejszych w poprzednim sezonie.

W finałowym wyścigu kampanii ekipa z Woking ponownie zmieniła wygląd auta, tym razem wprowadzając wielobarwny element w tylnej i bocznej części bolidu, jednak nie cieszyło ono się tym samym uznaniem jak wygląd z GP Monako.

Brown przyznał, że zespół stale poszukuje sposobów na poprawę swojego wyglądu po powrocie do oryginalnych pomarańczowych barw określanych jako kolor papai.

„Ewoluowaliśmy nasze malowanie, odkąd powróciliśmy do papai” – powiedział Brown. „Chcieliśmy czegoś, co będzie bardzo żywe i zmieni klasyczny odcień pomarańczy.”

„Myślę, że zmiany w barwach, które wprowadziliśmy w zeszłym roku, zarówno w Monako, jak i w Abu Zabi, spotkały się ze wspaniałą reakcją fanów, którzy docenili naszą energię.”

Daniel Ricciardo - McLaren F1 Team / © McLaren F1

„Malowanie ma w sobie trochę szybkości i elegancji, które naszym zdaniem będą pasować do szybkiego samochodu wyścigowego, który, mamy nadzieję, zaprojektowaliśmy na ten rok. Jest to więc po prostu naturalna ewolucja, a także próba upewnienia się, że dajemy wszystkim naszym partnerom korporacyjnym dobre miejsce na samochodzie.”

Podczas piątkowej prezentacji, na której został przedstawiony bolid McLarena, odsłoniono także dwa inne samochody z bardzo podobnym malowaniem; były to auta zespołu Arrow McLaren SP oraz debiutujący McLaren w serii Extreme E.

Brown powiedział, że chce, aby wszystkie zespoły McLarena wyglądały tak, jakby działały pod tą samą nazwą, aby pokazać swoją globalną obecność w motorsporcie z charakterystycznym wyglądem, który, jego zdaniem, będzie dla zespołu wyjątkowy.

„Jesteśmy McLaren Racing. Formuła 1 jest wyraźnie naszym środkiem ciężkości, jeśli można tak powiedzieć. Myślimy jednak jako jeden podmiot wyścigowy, więc możemy powiązać nasze programy sportowe razem, co nas cieszy.”

„Myślę, że wszystkie wyglądają fantastycznie wraz z Extreme E i Esports. Chcieliśmy, aby ludzie mogli na nie spojrzeć i powiedzieć «tak, to McLaren» niezależnie od serii wyścigowej.”

Daniel Ricciardo - McLaren F1 Team / © McLaren F1
Image: © McLaren F1