Marc Marquez opuści Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring

Marc Marquez - Repsol Honda / © Honda Racing Corporation

Zespół Repsol Honda potwierdził, że Marc Marquez nie wystartuje w zbliżającym się Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring, a hiszpańskiego zawodnika zastąpi Stefan Bradl.

Stefan Bradl zastąpił broniącego tytułu Marcqueza podczas Grand Prix Czech, po tym, jak Hiszpan musiał poddać się operacji korekcyjnej, aby naprawić uszkodzoną tytanową płytkę, która została wszczepiona do ramienia zawodnika po wypadku w Grand Prix Hiszpanii w Jerez.

Marquez próbował już po kilku dniach wrócić do walki, jednak finalnie wycofał się z rywalizacji, aby odpowiednio przygotować się na swój powrót i rozpocząć obronę mistrzowskiego tytułu.

Plany spaliły na panewce po uszkodzeniu płytki przy pozornej próbie otwarcia okna w domu, co zmusiło go do odłożenia powrotu do rywalizacji.

Zespół Repsol Honda potwierdził, że podczas pierwszego Grand Prix na torze Red Bull Ring, Marqueza ponownie zastąpi Stefan Bradl, podobnie jak miało to miejsce w Brnie.

"W tym tygodniu w Austrii ponownie będzie ścigał się z nami Stefan" - czytamy w oświadczeniu.

"Red Bull Ring w Austrii to inny tor. Spodziewamy się, że Alex będzie kontynuował swój rozwój, rozwijając się jako zawodnik."

"Musi lepiej zrozumieć motocykl, a przede wszystkim opony. Nadal ma problem ze zrozumieniem nowego ogumienia, co później utrudnia sprawę."

"Ze Stefanem przekonamy się w kolejnych dniach, czy będziemy testować nowe elementy, czy przygotujemy inny weekend z technicznego punktu widzenia."

Ekipa braci Marquezów mocno ucierpiała podczas wyścigu o Grand Prix Czech, po ukończeniu kwalifikacji Alexa i Stefana na dwudziestej i dwudziestej pierwszej lokacie. Podczas niedzielnego starcia Marquez wywalczył jedynie jeden punkt za piętnastą lokatę, natomiast Bradl minął linię mety na osiemnastym miejscu.

Image: © Honda Racing Corporation