Marc Marquez przeszedł operację prawego ramienia

Marc Marquez przeszedł operację prawego ramienia

Marc Marquez poddał się w środę operacji prawego ramienia. Zabieg przeprowadzono w Szpitalu Universitari Dexeus w Barcelonie.

W zeszłym roku zawodnik zespołu Repsol Honda zmagał się z wypadającym lewym barkiem. Problem był dokuczliwy, ale nie przeszkodził mu wówczas w wywalczeniu mistrzowskiego tytułu. Marquez po zakończeniu sezonu poddał się jednak operacji, po której przeszedł rehabilitację. Choć podczas przedsezonowych testów nie był w pełni formy, tak w trakcie trwania mistrzostw nie pozostawił złudzeń swoim rywalom i całkowicie zdominował rywalizację, zdobywając swój ósmy mistrzowski tytuł.

Wydawało się, że ze zdrowiem Hiszpana jest wszystko w porządku. Niestety, już przed GP Japonii zaczął odczuwać pewne problemy z prawym ramieniem, które pogłębiły się po upadku w trakcie kwalifikacji na torze w Malezji. To nie był koniec kłopotów 26-latka, gdyż podczas pierwszego dnia testów na torze w Jerez po raz kolejny się wywrócił. Skutkowało to wypadnięciem barku, tym razem prawego.

Marquez, nie chcąc więc ryzykować tak jak w roku ubiegłym, szybko skonsultował się z lekarzami. Razem ustalili, że najlepiej poddać się operacji.

„Tej zimy chciałbym spędzić miłe wakacje i nacieszyć nieco chwilą wolnego czasu po wspaniałym sezonie 2019, ale nadszedł czas na operację prawego ramienia” – mówił Marc Marquez po zakończeniu testów w Jerez.

„Jak wszyscy wiedzą, ostatnia zima była dla mnie bardzo trudna ze względu na operację lewego ramienia, które było bardzo uszkodzone. Chcę uniknąć sytuacji, w której moje prawe ramię będzie w tym samym stanie w przyszłości, więc rozmawiałem dużo z lekarzami, aby zobaczyć, jakie mamy możliwości”.

„Przed Motegi miałem pewne problemy z ramieniem, potem po upadku w Malezji znów doszło do częściowego wypadnięcia, a tutaj na testach się to powtórzyło po kolejnym wypadku. Zdecydowaliśmy więc wspólnie z lekarzami, że najlepszym wyjściem jest poddać się operacji i uniknąć sytuacji, którą miałem z drugim ramieniem” – dodał Hiszpan.

Operację przeprowadzono już w środę, dzień po zakończeniu testów w Jerez. Hiszpana operowali Dr Xavier Mir, Dr Vicot Marlet oraz Dr Teresa Marlet. Cała trójka pracuje w Katalońskim Instytucje Traumatologii i Medycyny Sportowej.

Hiszpan opuści szpital w Barcelonie w przeciągu najbliższych 48 godzin, a następnie rozpocznie rekonwalescencję i rehabilitację w swoim domu w Cerverze.

Zimowe testy na torze Sepang rozpoczynają się natomiast 7 lutego.