Marcin Budkowski opuszcza ekipę Alpine

Marcin Budkowski - Alpine F1 Team / © Alpine F1 Team

Zespół Alpine F1 w oficjalnym komunikacie poinformował, że Polak opuści swoje stanowisko ze skutkiem natychmiastowym, a jego zadania przejmie Laurent Rossi.

Budkowski związał się ze stajnią z Enstone w roku 2017, natomiast w sezonie 2021 objął funkcję dyrektora wykonawczego. Obecnie nie są znane żadne oficjalne powody tej decyzji, ale w zakulisowych rozmowach coraz częściej słychać plotki, mówiące o tym, że Polak może zamienić się stanowiskami z Otmarem Szafnauerem, który niedawno ogłosił swoje odejście z ekipy Astona Martina. 

„Bardzo cieszę się, że mogłem być członkiem kadry zarządzającej zespołem Renault, a następnie Alpine F1 Team, oraz że miałem okazję pracować z grupą niezwykle utalentowanych ludzi. Przez cały następny sezon będę kibicować i dokładnie śledzić postępy zespołu" - powiedział Budkowski.

„Chciałbym z tego miejsca podziękować Marcinowi Budkowskiemu za jego wkład, który przyczynił się do wyników osiągniętych przez zespół w ostatnich latach. Cała ekipa skupia się teraz na przygotowaniach do pierwszego weekendu w Bahrajnie" - dodał Laurent Rossi.

Image: © Alpine F1 Team