Marco Andretti potwierdza start w 106. edycji wyścigu Indianapolis 500

Marco Andretti - Andretti Herta Autosport / © IMSA / LAT Images

Marco Andretti poinformował, że weźmie udział w tegorocznym wyścigu Indianapolis 500 w barwach ekipy Andretti Herta Autosport, co będzie jego siedemnastym startem w tej legendarnej rywalizacji.

Andretti, syn obecnego właściciela zespołu i dyrektora generalnego Michaela Andrettiego, zrezygnował z regularnych startów w serii IndyCar w 2021 roku, jednak zobowiązał się do walki na pętli Indianapolis Motor Speedway w kolejnych latach.

„Pracowaliśmy z KULR za pośrednictwem Andretti Technologies od ponad roku, w tym podczas zeszłorocznego Indy 500 wraz z Marco i cieszymy się, że możemy powitać ich jako głównego sponsora naszego programu IndyCar” – powiedział Michael Andretti, komentując rozszerzenie współpracy z KULR Technology Group.

„Potencjał rozwojowy technologii KULR jest ekscytujący, biorąc pod uwagę ich fachową wiedzę w zakresie wysokowydajnych rozwiązań zarządzania temperaturą i zrozumienie bezpieczeństwa w zakresie akumulatorów. Z niecierpliwością czekamy na to wyjątkowe wydarzenie w maju, gdy Marco będzie świętował 250 startów w IndyCar.”

Andretti rywalizuje w Indy 500 od 2006 roku, kiedy zadebiutował w serii IndyCar, jednak od tamtego momentu ani razu nie udało mu się stanąć na najwyższym stopniu podium, mimo startu z pole position w 2020 roku.

Syn Michaela Andrettiego ma jednak nadzieję, że swój wynik poprawi w tegorocznej edycji i zapewni zespołowi szóste zwycięstwo w Indy 500. Zwycięstwo na Indianapolis Motor Speedway byłoby także zwieńczeniem kariery Marco, dla którego będzie to 250. start w IndyCar.

Image: © IMSA / LAT Images