Marina Bay Street Circuit bez czterech zakrętów w 2023 roku

Marina Bay Street Circuit / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Tor Marina Bay ulegnie dużej zmianie w następnym roku, ponieważ z układu obiektu zostaną tymczasowo usunięte cztery zakręty.

W marcu zostaną rozpoczęte prace w pobliżu zakrętów 16-19, gdzie ma zostać wybudowana nowa dzielnica NS Square. Budowa będzie wymagała całkowitego ominięcia przez nitkę toru strefy od szesnastego do dziewiętnastego zakrętu oraz znajdującej się tam głównej trybuny.

W wyniku tych działań w układzie toru pojawi się nowa, 400-metrowa prosta prowadząca od zakrętu numer piętnaście do nowego zakrętu numer szesnaście.

Całkowita długość toru zostanie skrócona do 4,928 kilometra, co według symulacji ma skrócić czas okrążenia o około dwadzieścia sekund, natomiast dystans wyścigu ma zwiększyć się z 61 do 63 okrążeń.

Według przewidywań budowa NS Square ma potrwać do 2026 roku, jednak tor ma powrócić do pierwotnego formatu już w sezonie 2024, gdy zostaną zakończone główne prace na tym terenie.

Zmiany zostały już zatwierdzone przez Formułę 1, ale nadal czekają na zielone światło od FIA.

W tym roku organizatorzy wyścigu w Singapurze podpisali przedłużenie umowy z F1, które gwarantuje jego miejsce w kalendarzu co najmniej do 2028 roku.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool