Mario Isola: Robert Kubica zasługuje na kolejną szansę

Mario Isola: Robert Kubica zasługuje na kolejną szansę

Dyrektor wyścigowy Pirelli - Mario Isola - powiedział dla serwisów sieci Motorsport Network, że jego zdaniem Formuła 1 zmieniła się tak drastycznie na przestrzeni lat, że Robert Kubica potrzebuje czasu do adaptacji i dlatego nie powinno się go skreślać.

Krakowianin w listopadzie ubiegłego roku wziął udział w testach opon Pirelli na torze Yas Marina w Abu Zabi. Wówczas zespół Williams sprawdzał, czy Robert Kubica faktycznie jest w stanie powrócić do Formuły 1. Niemniej jednak chwilę później głównym kandydatem do zajęcia miejsca u boku Lance Strolla na sezon 2018 okazał się Sergey Sirotkin.

Rosjanin wspólnie z Robertem Kubicą testował w Abu Zabi i spisał się naprawdę z dobrej strony. Do tego jego rodzimy bank SMP zaoferował zdecydowanie wyższe wsparcie finansowe dla zespołu Williams. Nieoficjalnie mówi się o tym, że podpisanie kontraktu z tym zawodnikiem ma nastąpić w trakcie najbliższych dni.

Ze względu na to, że długo już nie jeździł, będzie potrzebował czasu na adaptację. Wierzę, że wykonał dobrą robotę, szczerze. Późniejsza decyzja o tym, żeby wybrać takiego, a nie innego kierowcę jest zupełnie inną historią. Nie krytykuję tego rozstrzygnięcia. Po prostu mówię, że Robert zasługuje na szansę, możliwość ponownego zaprezentowania swojego potencjału - powiedział Mario Isola.

Musiał uczyć się samochodu. Należy również zwrócić uwagę na to, że to były dwie sesje po pół dnia, więc zrozumienie całego pakietu nie było łatwe. Rozmawiamy o samochodzie z sezonu 2017, który bardzo się różnił od tego z 2011. Nie jest młodym kierowcą, ale potrzebuje trochę czasu, aby zaadaptować się do nowej sytuacji. Dla mnie, biorąc pod uwagę te wszystkie okoliczności, osiągi były lepsze niż można byłoby się spodziewać.

Nie da się ukryć, że jednak pewne ograniczenia w prawej dłoni Roberta Kubicy istnieją. Zarówno zespół Renault jak i Williams musiały odpowiednio dostosować maszynę do jego wymagań. Nie jest to jednak poważny problem, na co wskazał dyrektor wyścigowy Pirelli.

Nie wierzę w żadne ograniczenia. Był w stanie prowadzić samochód dokładnie tak jak inni. Nie widzę żadnych problemów - zakończył Isola.