Webber: Alonso może nie być już tak szybki i odważny, jak kilka lat temu

Fernando Alonso - Alpine F1 Team / © Alpine F1 Team

Mark Webber, były kierowca Red Bulla, ma wątpliwości, czy pomimo większego doświadczenia, Hiszpan nadal może być konkurencyjnym zawodnikiem.

Powracający po dwuletniej przerwie Alonso zdołał w trakcie dwóch pierwszych wyścigów zaledwie raz dojechać do mety i zdobyć jeden punkt po karach nałożonych na jego rywali. Zdaniem Australijczyka, taka sytuacja może wynikać nie tylko ze słabej dyspozycji bolidu Alpine, ale także z ograniczeń samego kierowcy.

„Jestem wielkim fanem Fernando i on o tym dobrze wie” – powiedział Webber na łamach dziennika Marca.

„On sam był nieco zmartwiony. Zdawał sobie sprawę, że powrót nie będzie dla niego prostą sprawą. Jeśli nazywasz się Alonso, Schumacher czy Lauda, to nigdy w takich sytuacjach nie jest łatwo.”

44-latek uważa, że zawodnik z Oviedo sam musi zmierzyć się z odpowiedzią na pytanie dotyczące jego prawdziwego tempa.

„Formuła 1 nie wie, co to cierpliwość. To najwyższy poziom, więc nie można po prostu przeprosić i stwierdzić, że potrzebuje się więcej czasu. Stąd biorą się moje wątpliwości. Nie wiem, czy dzisiejszy Fernando byłby w stanie pokonać swoją 25-letnią wersjęTo fundamentalne pytanie. Jest bardzo dobrym kierowcą i ma znacznie większe doświadczenie, ale nie wiadomo, czy nadal jest tak samo szybki i odważny. Tylko on zna odpowiedź. Wystarczy spojrzeć na Valentino Rossiego – nienawidzę patrzeć, jak cierpi, ale niestety stoper nigdy nie kłamie.”

Image: © Alpine F1 Team