Mark White nowym dyrektorem operacyjnym zespołu Aston Martin Cognizant F1

Mark White - Cognizant F1 Team / © Aston Martin Cognizant F1 Team

Zespół Aston Martin Cognizant F1 ogłosił nominację Marka White'a na stanowisko dyrektora operacyjnego, który swoją pracę rozpocznie z dniem pierwszego września.

White, który może poszczycić się 25-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, od 1994 roku współpracował z Hondą, w której pełnił różne funkcje kierownicze wyższego szczebla w zakresie planowania, kontroli produkcji i zapewnienia jakości.

„Przybycie Marka White'a do Astona Martina będzie kluczowym doświadczeniem i doda cennej wiedzy fachowej do naszych działań w fabryce” - powiedział Otmar Szafnauer, dyrektor generalny i szef zespołu.

„Doświadczenie Marka w świecie motoryzacji będzie szczególnie istotne, ponieważ w życie wejdzie limit kosztów, z większym naciskiem na ograniczenie wydatków w sferze produkcji.”

„Będzie również kontynuował nasze działania na rzecz poprawy jakości i wydajności w naszych systemach produkcyjnych oraz konstrukcyjnych. To kolejny dowód na to, że chcemy wzmocnić zespół we wszystkich obszarach o innego doświadczonego starszego lidera.”

Mark White dodał: „Jestem niezmiernie dumny, że dołączę do utalentowanych mężczyzn i kobiet w Aston Martinie we wrześniu. Byłem pod ogromnym wrażeniem pasji oraz chęci zespołu kierowniczego i wierzę, że nadchodzący plan, w tym budowa nowej fabryki, pozwoli ekipie być naprawdę konkurencyjną w nadchodzących latach.”

„Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby przyczynić się do podróży zespołu na początek stawki” - podkreślił.

Mark White weźmie na siebie całkowitą odpowiedzialność za kontrolę produkcji i zapewnienie jakości.

Image: © Aston Martin Cognizant F1 Team