Marko: Chcemy kontynuować współpracę z naszymi kierowcami

Max Verstappen, Sergio Perez, Yuki Tsunoda i Pierre Gasły / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Helmut Marko, doradca zespołu Red Bull Racing Honda, przyznał, że składy kierowców, zarówno dla ekipy z Milton Keynes, jak i AlphaTauri zostaną potwierdzone podczas rundy na torze Spa-Francorchamps lub Zandvoort.

Wszystko wskazuje na to, że pierwszym wyborem dla Red Bulla będzie Sergio Perez, który dołączył do składu od tegorocznego sezonu wyścigowego, jednak bezwzględne podejście Marko do zatrudniania zawodników nie daje stuprocentowej gwarancji, że to właśnie Meksykanin pozostanie w kokpicie na kolejny rok.

Kolega zespołowy Maxa Verstappena został sprowadzony do Milton Keynes, aby zapewnić lepsze wyniki po tym, jak temu zadaniu nie sprostali Pierre Gasly i Alex Albon. Mimo kilku wzlotów i zwycięstwu podczas Grand Prix Azerbejdżanu opinia na temat Pereza nie jest jednoznaczna, a sam kierowca musi poprawić swoje rezultaty.

Mimo wyraźnej chęci kontynuowania współpracy z obecnymi czterema zawodnikami, Marko przyznał, że wybór może być zupełnie odmienny, czego potwierdzeniem jest przyglądanie się różnym opcjom oraz innym nazwiskom. Ostateczna decyzja zostanie jednak podjęta przed GP Belgii lub Holandii.

„Mogę potwierdzić, że istnieją pewne opcje, które rozważamy, ale nie chcę wymieniać nazwisk” - skomentował Helmut Marko, cytowany przez thejudge13.com.

„Pierwszym zamiarem jest kontynuowanie współpracy z obecnymi czterema zawodnikami. Jeśli jednak chodzi o ogłoszenie naszej decyzji, prawdopodobnie będzie to Spa lub Zandvoort.”

„Jest już pewne, że ogłosimy naszych czterech kierowców, zarówno dla AlphaTauri, jak i Red Bulla” - dodał.

Prostszym wyborem dla Marko będzie natomiast skład AlphaTauri. Pierre Gasly, po powrocie do Faenzy udowodnił, że potrafi walczyć o wysokie lokaty, natomiast Yuki Tsunoda, mimo braku doświadczenia, potwierdził, że potrafi wyciągać wnioski i uczy się na błędach.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool