Marko: Dostosowaliśmy nasz samochód do potrzeb Verstappena i Pereza

Sergio Perez - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zdaniem Helmuta Marko, Sergio Perez posiadł już kompletną wiedzę na temat tegorocznej konstrukcji Red Bulla i może z powodzeniem konkurować na szczycie stawki wspólnie z Maxem Verstappenem. Dodał również, że bolid RB16B jest dostosowany do stylu jazdy obu zawodników.

Po zakończeniu przedsezonowych testów w Bahrajnie Meksykanin przyznał, że potrzebuje przynajmniej pięciu rund, aby w pełni zaadaptować się do nowego bolidu.

„Kiedy ścigamy się na różnych torach i w zróżnicowanych warunkach, wówczas lepiej można zrozumieć samochód i wczuć się w pracę zespołu” – stwierdził Perez.

„Myślę, że po pięciu wyścigach będę idealnie zaznajomiony z konstrukcją Red Bulla.”

Doradca ekipy, Helmut Marko, twierdzi jednak, że zawodnik z Guadalajary już teraz jest w pełni gotowy do tego, aby rywalizować za kierownicą tegorocznego bolidu na najwyższym poziomie.

„Z tego, co widziałem, jego długie przejazdy [podczas porannej sesji trzeciego dnia testów – przyp.red.] były tymi najszybszymi. W pełni zasłużył sobie na miano szybkiego kierowcy i specjalisty od opon” – powiedział Austriak.

„Nie sądzę, aby potrzebował aż pięciu wyścigów, żeby się w pełni zaaklimatyzować. Owszem, jego tempo kwalifikacyjne nie będzie jeszcze idealne, ale na pewno jest gotowy na pierwsze Grand Prix.”

Dodał również, że samochód na sezon 2021, oznaczony kodem RB16B, został zaprojektowany tak, aby odpowiadał stylowi jazdy obu kierowców.

„Przy projektowaniu tegorocznego bolidu postawiliśmy sobie cel, aby był on szybki, ale też przewidywalny.”

„Jest nie tylko dostosowany do Verstappena, ale także do Pereza.”

„Mamy nadzieję, że doświadczenie i rutyna pracy Pereza pozwolą mu być bardzo blisko Maxa podczas każdego wyścigu” – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool