Marko: Kwiat nadal liczy się w walce o fotel w Red Bullu na sezon 2020

Helmut Marko podczas weekendu w Meksyku stwierdził, że Daniił Kwiat nadal jest w grze o powrót do zespołu Aston Martin Red Bull Racing na sezon 2020. Jest to o tyle ciekawa sytuacja, ponieważ Austriak w Singapurze stwierdził, że Rosjanin nie jest brany pod uwagę przez ekipę z Milton Keynes.

Podczas wyścigu w Singapurze Dr Helmut Marko stwierdził, że podjęto w Red Bullu wewnętrzne ustalenia dotyczące przyszłorocznego składu. Według nich w walce o fotel w seniorskim zespole pozostawali Pierre Gasly oraz Alexander Albon. Wówczas ze słów konsultanta Red Bulla można było wywnioskować, że Daniił Kwiat nie jest brany pod uwagę i pozostanie on w Toro Rosso na kolejny sezon. Podczas weekendu w Meksyku Marko ustosunkował się do tych słów i potwierdził, że Rosjanin nadal jest oczywiście brany pod uwagę w sprawie obsady drugiego fotela w Red Bullu.

„Moje słowa o Kwiacie zostały źle odebrane. W mojej wypowiedzi chodziło mi o to, że znamy już wszystkie cechy Daniiła. Dlatego też chcieliśmy sprawdzić, na co stać Albona. Mogę potwierdzić, że Kwiat jest nadal brany pod uwagę i może on zostać kierowcą Red Bulla w sezonie 2020” - powiedział Helmut Marko.

Helmut Marko również w Singapurze stwierdził, że Red Bull podejmie decyzję w sprawie wyboru drugiego kierowcy po wyścigu w Meksyku. Z tej obietnicy Austriak również wycofywał się w miniony weekend.

„Ta deklaracja była błędem. Z jakiegoś powodu myślałem, że Meksyk jest kolejną rundą po wyścigu w Austin”.

Podczas minionego weekendu holenderska prasa kolejny raz zaczęła informować o domniemanych rozmowach na linii Hulkenberg – Red Bull. Doniesienia medialne kolejny raz zdementował jednak Helmut Marko.

„To tylko plotki, które nie mają żadnego sensu i pokrycia w świecie rzeczywistym. W walce o fotel w Red Bullu liczą się trzej kierowcy z naszego programu rozwojowego” - podsumował Helmut Marko.

Jeżeli faktycznie Daniił Kwiat nadal liczy się w walce o fotel w Red Bullu, to wczorajszy incydent z Hulkenbergiem mocno obniżył jego szanse na powrót do głównego zespołu. Kolejny solidny wynik Alexandra Albona bardzo umocnił jego pozycje w zespole, co może skutkować potwierdzeniem młodego kierowcy na sezon 2020.