Marko o odrzuceniu Vettela: Byliśmy przekonani, że Albon pokaże swój potencjał

Sebastian Vettel i Helmut Marko - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Helmut Marko przyznał, że kandydatura Sebastiana Vettela została w ubiegłym roku odrzucona przez zespół Red Bulla z powodu optymistycznych prognoz dotyczących rozwoju Alexa Albona.

Z racji rozczarowujących wyników stajnia z Milton Keynes zdecydowała się po zeszłorocznej kampanii zdegradować młodego Taja do roli kierowcy rezerwowego, w wyniku czego od sezonu 2021 nowym partnerem zespołowym Maxa Verstappena będzie doświadczony Sergio Perez.

Według doradcy zespołu Sebastian Vettel mógł być dla nich jedną z opcji, ale jego dostępność na rynku transferowym niefortunnie zbiegła się w czasie z planami dotyczącymi Alexa Albona.

„Kiedy Ferrari zawiadomiło Sebastiana o zakończeniu współpracy, wówczas nie było u nas wolnego miejsca na sezon 2021” – stwierdził Helmut Marko w rozmowie dla serwisu Motorsport Total.

„W tamtym momencie byliśmy przekonani, że rozwój Albona będzie przebiegał pozytywnie i że pokaże on swój pełny potencjał w kolejnym sezonie. Dokładnie taką samą wiadomość przekazałem w tamtym czasie Sebastianowi. Niestety z czasem okazało się, że byliśmy w błędzie, a gdy rozpoczęliśmy poszukiwania nowego zawodnika, to Sebastian miał już podpisany kontrakt z Astonem Martinem” – dodał Austriak.

„W naszych szeregach nie mieliśmy do dyspozycji nikogo, kto byłby gotowy podjąć się takiego wyzwania i przybliżyć nas do celu, jakim jest mistrzostwo świata. Wybór w tej sytuacji mógł być tylko jeden, dlatego też postawiliśmy na Pereza” – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool