Marko: Ricciardo może powrócić do Red Bulla na przyszły sezon

Daniel Ricciardo - McLaren F1 Team / © McLaren F1

Specjalny doradca zespołu Oracle Red Bull Racing, Helmut Marko, wyjawił, że Daniel Ricciardo może wrócić do rodziny z Milton Keynes jako kierowca rezerwowy.

Helmut Marko podzielił się tymi informacjami podczas wywiadu przeprowadzonego dla niemieckiego Sky. Zdaniem 79-latka sprawa jest na etapie poważnych rozmów, jednak jak do tej pory nie doszło do podpisania żadnej umowy.

„Ricciardo może być naszym trzecim kierowcą. Mamy wielu sponsorów, musimy uczestniczyć w różnych pokazach. Oczywiście [Daniel] jest jednym z najbardziej znanych zawodników i nadałby się do tej roli idealnie” – powiedział.

Marko, ujawnił również, iż Liam Lawson, junior Red Bulla, będzie pełnił funkcję kierowcy rezerwowego dla ekipy z Milton Keynes. Austriacki skład chce natomiast wykorzystać popularność Ricciardo do zwiększenia liczby wydarzeń marketingowych i ulicznych jazd.

Wydaje się, że Australijczyk zamierza bardziej zaangażować się w pracę dla swoich dawnych pracodawców, choć będzie miał ograniczone szanse na jazdę RB19 w przyszłym sezonie, lecz w jego sytuacji nierozsądne byłoby przejście obojętnie obok takiej propozycji.

33-latek byłby pierwszym wyborem kierownictwa zespołu, gdyby zaszła potrzeba zastąpienia któregoś z podstawowych zawodników mistrza konstruktorów obecnego sezonu.

Image: © McLaren F1