Marko: Takie lekkomyślne i niebezpieczne zachowanie musi zostać ukarane zawieszeniem

Lewis Hamilton i Max Verstappen / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Helmut Marko, doradca zespołu Red Bull Racing, uważa, że Lewis Hamilton powinien zostać zawieszony za swoje lekkomyślne zachowanie, które doprowadziło do poważnej kolizji i wyeliminowało Maxa Verstappena z GP Wielkiej Brytanii.

Holender pożegnał się z rywalizacją na torze Silverstone już podczas pierwszego okrążenia, kiedy w dziesiątym zakręcie doszło do zderzenia pomiędzy nim a kierowcą Mercedesa, co zakończyło się wypadnięciem lidera klasyfikacji generalnej z toru i mocnym uderzeniem w bandę okalającą obiekt.

Hamilton, po przeanalizowaniu całego zajścia przez sędziów wyścigowych, otrzymał 10-sekundową karę, którą odbył na swoim pierwszym postoju w boksach, jednak Marko uważa, że potrzebne są tu poważniejsze konsekwencje, wobec takiego zachowania na torze.

„Nie sądzę, żeby miały tu zastosowanie normalne kary sportowe” - przyznał po całym zajściu Helmut Marko. „Nie wiem nawet, jaka byłaby maksymalna kara.”

„Jednak takie lekkomyślne i niebezpieczne zachowanie musi zostać ukarane zawieszeniem lub czymś w tym rodzaju.”

Verstappen po samodzielnym opuszczeniu auta został przetransportowany do centrum medycznego na torze, a następnie zabrany helikopterem do wyznaczonego przez FIA szpitala, aby przejść szereg dodatkowych badań i poddać się obserwacji.

Zawodnik po otrzymaniu pozytywnych wyników konsultacji opuścił szpital Coventry jeszcze tego samego dnia.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images