Marko: Znaleźliśmy antidotum na prędkość Mercedesa na prostych

Max Verstappen - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Helmut Marko, przedstawiciel zespołu Red Bull Racing, przyznał, że skład z Milton Keynes znalazł odpowiedź na prędkość Mercedesa i swoje rozwiązanie będzie chciał sprawdzić podczas Grand Prix Stanów Zjednoczonych.

Trwająca kampania wyścigowa to imponująca i zacięta rywalizacji pomiędzy Red Bullem i Mercedesem, zarówno w klasyfikacji kierowców, jak i konstruktorów. Ekipa pod przewodnictwem Christiana Hornera zmaga się jednak z niewielkim problemem, który team z Brackley wykorzystał w dwóch ostatnich rundach, odnosząc zwycięstwa.

Prędkość na prostych, bo o tym mowa, mocno dała się w we znaki Maxowi Verstappenowi podczas Grand Prix Turcji, co było widoczne po wynikach wyścigu. Holender zajął wówczas drugą lokatę, jednak do zwycięzcy, Valtteriego Bottasa, stracił ponad czternaście sekund.

Tuż przed pierwszymi sesjami treningowymi na Circuit of the Americas, Helmut Marko twierdzi, że Red Bull rozwiązał swoje problemy i chce je sprawdzić na torze.

„Od czasu [Grand Prix Turcji] odbyliśmy wiele intensywnych spotkań i analiz” – powiedział Austriak dla Kronen Zeitung. „Teoretycznie znaleźliśmy antidotum, ale musimy zobaczyć, jak to wygląda w praktyce.”

Piąty mistrzowski tytuł dla Red Bulla jest na wyciągnięcie ręki, jednak skład, w którym rywalizują Max Verstappen i Sergio Perez, musi osiągnąć pewne założenia, aby móc się cieszyć z końcowego sukcesu.

„Potrzebujemy jeszcze dwóch zwycięstw i czterech miejsc na podium” – wyjaśnił Marko. „To musi być recepta na tytuł mistrza świata.”

Holender prowadzi obecnie w zestawieniu kierowców z sześciopunktową przewagą nad Lewisem Hamiltonem, jednak jego zespół traci aż trzydzieści sześć punktów do Mercedesa w klasyfikacji konstruktorów.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool