Masi: Sędziowie zawsze stosują się do tych samych wytycznych

GP Turcji 2021 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Michael Masi odrzucił zarzuty Fernando Alonso, według których sędziowie mieliby stosować podwójne standardy względem niektórych zawodników.

Kierowca Alpine podczas weekendu w Turcji odniósł się do sytuacji z Grand Prix Rosji, gdzie wówczas Lando Norris nie został ukarany za nieprawidłowy zjazd do alei serwisowej.

Hiszpan dopatrzył się w działaniach arbitrów braku konsekwencji, co spotkało się z natychmiastową reakcją dyrektora wyścigowego FIA.

„Nie biorę czynnego udziału w procesie wymierzania kar i nie zajmuje się takimi oskarżeniami. Każdy kierowca ma oczywiście prawo do wyrażania swoich poglądów i opinii, zarówno w wewnętrznym gronie, jak i podczas spotkań z mediami. Nie mam z tym najmniejszego problemu” - przyznał Masi.

„Odwołując się do jego słów, powiem tylko tyle, że przepisy są egzekwowane w równym stopniu względem wszystkich zawodników. Sędziowie tworzą niezależny panel, który we własnym gronie analizuje każdy incydent. W swojej pracy uwzględniają oni wszystkie okoliczności, a także dane, po czym wydawany jest stosowny werdykt.” 

„Decyzja z Grand Prix Rosji zapadła po przeanalizowaniu wszystkich dostępnych informacji, jednakże tamta to sytuacja to już historia. Każdy ma prawo wypowiadać się na temat spójności werdyktów sędziowskich, ale należy pamiętać, że osoby zasiadające w takim panelu są zobowiązane przestrzegać odgórnie ustalonych wytycznych, które są im dobrze znane.”  

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool