Masi: Tor Jeddah spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa FIA

Jeddah Corniche Circuit / © Haas F1 / LAT Images

Michael Masi przyznał, że jest w pełni zadowolony z prac wykonanych na torze Jeddah Corniche, podkreślając, że spełnia on wszystkie wymogi bezpieczeństwa, jakich oczekuje FIA.

Jedynie ośmiu miesięcy potrzebował organizator Grand Prix Arabii Saudyjskiej, aby wybudować spektakularną nitkę o długości ponad sześciu kilometrów, która będzie jedną z najszybszych w kalendarzu Formuły 1.

Tak krótki okres realizacji nie przełożył się jednak na jakiekolwiek braki w zakresie bezpieczeństwa, które są priorytetowym wymogiem dotyczącym wszystkich torów, chcących organizować wyścigu Formuły 1. Mimo trwających prac na samym torze, jak i przy jego infrastrukturze, Michael Masi jest zadowolony z obecnego poziomu ukończenia kompleksu.

„Z perspektywy toru wszystko zostało zrobione zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, jakich wymaga FIA” - powiedział Masi dla Sky Sports News. „Między barierami wszystko wyglada niesamowicie dobrze!”

„Oczywiście, w padoku i w innych miejscach, wciąż trwają prace, jednak nie jest to nic niezwykłego w przypadku wydarzenia, na zupełnie nowym obiekcie, który został zbudowany od podstaw.”

„Należy oddać uznanie Saudyjskiej Federacji Sportów Motorowych, która z pomocą Ministerstwa Sportu, wykonała świetną robotę, budując ten ekscytujący i wyjątkowy obiekt” - dodał Australijczyk.

Nowa pętla w Arabii Saudyjskiej to nie jedynie gratka dla kierowców, którzy do granic możliwości wykorzystają szybki profil toru, ale także dla fanów, chcących poczuć emocje i cieszyć się akcją.

Kibice, którzy przybędą do Dżuddy i zasiądą na trybunach nitki położonej nad Morzem Czerwonym, będą mogli jeszcze bardziej zbliżyć się do rywalizujących zawodników dzięki pełnemu pokryciu całej okolicy toru zasięgiem sieci 5G.

„Ten obiekt został zbudowany w stosunkowo krótkim czasie, a jednocześnie możemy powiedzieć, że jest jednym z najnowocześniejszych, a być może nawet najnowocześniejszym torem na świcie” - przyznał dyrektor Jeddah Corniche Circuit, Martin Whitaker.

„Jesteśmy pierwszą pętlą Formuły 1 na świecie, która będzie korzystała z sieci 5G. Dzięki temu będziemy w stanie zapewnić kibicom na trybunach jeszcze więcej akcji. Będą mogli korzystać ze swoich urządzeń i jeszcze intensywniej przeżywać wyścig.”

„Wspaniale jest widzieć, jak innowacyjni są tutaj ludzie i jak kładziemy wspaniały fundament pod wyścigi, które będą odbywać się na tym torze” - dodał Brytyjczyk.

Image: © Haas F1 / LAT Images