Masi: Zmiana elewacji na Igora Drive uczyni tor niesamowitym

Autodrom Igora Drive

Po ogłoszeniu planu wydłużenia i zmodyfikowania nitki toru Igora Drive, Michael Masi stwierdził, że wprowadzone zwiany elewacji obiektu uczynią go niesamowitym. Już za dwa lata, po raz pierwszy odbędzie się tam Grand Prix Rosji, które zastąpi rywalizację na torze Sochi Autodrom.

Aktualnie Igora Drive ma długość niewiele ponad cztery kilometry, co sprawia, że w porównaniu do innych torów Formuły 1 jest krótki. Niedawno ogłoszony został plan wydłużenia nitki obiektu poprzez dodanie pochylonych zakrętów i zmian elewacji. Ostatecznie jedno okrążenie miałoby mieć długość ponad pięciu kilometrów, a wprowadzone zmiany zapewniłyby więcej rozrywki.

Po wizycie na Igora Drive, dyrektor wyścigu stwierdził, że zaawansowane prace mające tam miejsce sprawią, że obiekt ten stanie się niesamowity. Michael Masi przyznał również, że potrzebne będzie także dostawienie paru garaży dla zespołów, by miały one wystarczająco miejsca na swobodne działanie.

„Jest wiele zmian, które są opracowywane wspólnie z torem” - powiedział Michael Masi.

„Prowadzone są już prace nad przedłużeniem obiektu, które są bardzo zaawansowane.”

„Jednak jedną z rzeczy, która prawdopodobnie nie jest doceniana, jest topografia. To naprawdę niesamowite i jest to coś, czego się nie docenia, patrząc na kartkę papieru.”

„Pozostało trochę prac do wykonania przed inauguracyjnym wyścigiem w 2023 roku. Jest to również tor klasy A FIM, więc pracujemy razem z naszymi przyjaciółmi z FIM i samym torem, aby wprowadzić kilka zmian dotyczących zwiększenia liczby garaży.”

„Istnieje kilka poboczy, krawężników i innych rzeczy tego typu, które potrzebują jeszcze zmian. Nie jest to jednak nic nadzwyczajnego, od tego, czego oczekiwalibyśmy, podczas inspekcji przed wydarzeniem na nowym obiekcie” - zakończył Masi.