Massa: Max ma wszystko, aby zostać mistrzem świata

Max Verstappen i Lewis Hamilton / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Felipe Massa uważa, że Max Verstappen to wybitny kierowca, któremu do zdobycia mistrzowskiego tytułu brakuje tylko odpowiedniego samochodu.

Brazylijczyk podkreślił, że kierowca Red Bulla, w ciągu swojej pięcioletniej przygody z Formułą 1, nigdy nie dostał do dyspozycji narzędzia pozwalającego mu na walkę z zawodnikami Mercedesa.

„Max to wyjątkowy talent. Nie mam wątpliwości, że jest on przyszłym mistrzem Formuły 1” – powiedział Felipe Massa.

„Szkoda, że do tej pory nie dysponował bolidem, który pozwoliłby mu na zdobycie tytułu.”

Verstappen, od momentu swojego debiutu w Formule 1, był bardzo szybkim kierowcą. Były reprezentant zespołu Ferrari przypomniał jednak, że w poprzednich sezonach Holender popełniał jednak błędy, które wynikały z braku doświadczenia.

„Ma wszystko, aby zostać mistrzem, ale bądźmy szczerzy: pomimo że od początku był bardzo szybki, to popełnił też wiele błędów i stracił wiele okazji. To jednak normalne, kiedy jesteś młodym zawodnikiem. Teraz jest już gotowy na zdobycie mistrzostwa.”

Sezon 2020 jest kolejnym, który upływa pod znakiem dominacji Mercedesa. Chociaż Verstappen regularnie uzupełnia podium, to nie zawsze jest on w stanie naciskać na Hamiltona i Bottasa. Zdaniem Felipe Massy, sztuka ta udałaby się, gdyby Holender zdołał odnaleźć pewne rezerwy tempa w swoim bolidzie.

„Bardzo by mu pomogło, gdyby znalazł w swoim samochodzie dwie dziesiąte sekundy. Mam nadzieję, że mu się to uda. Byłoby to fantastyczne dla wszystkich kibiców.”

 

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images