Massa: Tempo Bottasa odzwierciedla jego stan mentalny

Felipe Massa i Valtteri Bottas / © Williams F1

Zdaniem Brazylijczyka, kierowca Mercedesa nie radzi sobie z psychiczną presją, jaką wywiera na niego zespołowa rywalizacja z Lewisem Hamiltonem.

Zawodnik z Sao Paulo osobiście doświadczył wszystkich aspektów pracy z siedmiokrotnym mistrzem świata, kiedy w sezonie 2006 wraz z Michaelem Schumacherem reprezentował barwy Scuderii Ferrari. Miał on również okazję dobrze poznać Valtteriego Bottasa, z którym przez trzy lata ścigał się w ekipie Williamsa.

„Myślę, że tempo Bottasa ściśle zależy od jego problemów mentalnych” – powiedział Massa na łamach La Gazetta dello Sport.

Według 40-latka, decydujący wpływ na psychikę Fina ma fakt, że ściga się on u boku jednego z najlepszych kierowców w historii Formuły 1, który dodatkowo nie stroni od przeróżnych zagrywek psychologicznych.

„Nie jest łatwo porównywać się z takim mistrzem, jak Lewis Hamilton. Dokładnie to samo dotyczy [Sebastiana] Vettela. Obaj znajdują się w bardzo podobnej sytuacji.”

Massa odniósł się także do wydarzeń z Grand Prix Emilii-Romanii i przyszłości George'a Russella.

„Chociaż George popełnił błąd na Imoli, to naprawdę jest świetnym kierowcą. Zasługuje na swoją szansę i mam nadzieję, że prędzej czy później dostanie ją od Mercedesa.”

„Doceniam fakt, że kiedy atmosfera się uspokoiła, przeprosił za całe zamieszanie. Umiejętność wzięcia winy na siebie świadczy o jego dojrzałości.”

Image: © Williams F1