Mateusz Kaprzyk i Inter Europol Competition razem w ELMS

Mateusz Kaprzyk - Inter Europol Competition / © Media4Racing

Po imponującym debiucie w cyklu European Le Mans Series, zaledwie 19-letni Mateusz Kaprzyk już od najbliższej rundy będzie reprezentował w klasie LMP3 barwy polskiego zespołu Inter Europol Competition.

Polski kierowca zaimponował swoją dyspozycją podczas pierwszego wyścigu na torze Barcelona-Catalunya. Na swojej pierwszej zmianie w ekipie Eurointernational przebił się z szesnastej na ósmą lokatę, popisując się tempem pierwszej trójki.

Otworzyło to młodemu katowiczaninowi drzwi do awansu do czołowej ekipy cyklu ELMS, polskiego zespołu Inter Europol Competition, w którego barwach wystartuje w pozostałych pięciu rundach sezonu 2021, zaczynając od wyścigu na austriackim torze Red Bull Ring.

Inter Europol Competition to mistrzowie Asian Le Mans Series i trzykrotni wicemistrzowie ELMS w klasie LMP3, w której wystawiają w tym sezonie dwa samochody. Polski zespół debiutuje również w tym roku w mistrzostwach świata FIA WEC w klasie LMP2.

Zmiennikami Kaprzyka w 460-konnym Ligierze z numerem 14 będą Litwin Julius Adomavicius i Włoch Mattia Pasini, który na swoim koncie ma starty w mistrzostwach świata MotoGP, uważanych za motocyklowy odpowiednik Formuły 1.

„Cieszę się, że po udanym debiucie w ELMS otrzymałem szansę startów w czołowym, na dodatek polskim zespole” – powiedział Mateusz Kaprzyk. „Jestem przekonany, że wspólnie z moimi bardzo szybkimi i doświadczonymi zmiennikami będziemy w stanie regularnie walczyć o wysokie pozycje, a jednocześnie razem z całą ekipą promować Polskę na najsłynniejszych europejskich torach wyścigowych.”

„Oczywiście cieszę się, że mogę powitać Mateusza w naszym zespole i liczę, że będzie to dla nas udany sezon” – dodał Kuba Śmiechowski. „Jestem dumny, że w świecie motorsportu pojawia się coraz więcej polskich kierowców, którzy zdają sobie sprawę z potencjału, jaki oferują wyścigi długodystansowe.”

„Jako polski skład bardzo się cieszymy, że dołącza do nas młody i utalentowany, a przede wszystkim polski kierowca” - przyznał Sascha Fassbender, manager ekipy Inter Europol Competition. „Mateusz zaimponował nam podczas swojego debiutu w Barcelonie, dlatego jesteśmy przekonani, że będzie dla nas dobrym wzmocnieniem, a jednocześnie, dzięki naszemu doświadczeniu w wyścigach ELMS i FIA WEC w klasach LMP3 i LMP2, będzie w stanie nadal rozwijać się jako kierowca.”

Media4Racing

Image: © Media4Racing