Mateusz Kaprzyk uzupełnia skład zespołu Inter Europol Competition w ELMS

Mateusz Kaprzyk - Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition

Mateusz Kaprzyk drugi rok z rzędu będzie rywalizował w Europejskiej Serii Le Mans i uzupełni skład zespołu Inter Europol Competition podczas tegorocznej kampanii.

Polak powraca do ekipy spod Warszawy i rozpocznie zmagania od pierwszej rundy, która została zaplanowana na torze Paul Ricard oraz weźmie udział w dwudniowych przedsezonowych testach, dołączając finalnie do Jamesa Daysona oraz Noama Abramczyka w prototypie LMP3 oznaczonym numerem #14.

„Mam wiele dobrych wspomnień z poprzedniego sezonu” – przyznał Mateusz Kaprzyk.

„Zimą spędziłem dużo czasu na siłowni i w symulatorze. Skupiłem się na maksymalnej poprawie siły fizycznej i psychicznej. Zrobiłem wielki progres i w kolejnym sezonie jestem zmotywowany do walki o podium.”

Kaprzyk zeszłoroczną kampanię wyścigową zakończył na szóstej pozycji w klasyfikacji zespołów oraz na ósmej lokacie w zestawieniu kierowców, punktując aż pięciokrotnie, na sześć startów.

„Jesteśmy szczęśliwi, że ponownie mamy Mateusza w naszym zespole. To utalentowany, młody kierowca i z dumą wspieramy go w jego drodze na szczyt” – stwierdził Sascha Fassbender, manager zespołu.

Cykl Europejskiej Serii Le Mans w sezonie 2022 rozpocznie się na pętli w Le Castellet we Francji, a zakończy w portugalskim Portimao. Kierowcy wraz z zespołami rywalizować będą także na takich obiektach jak Imola, Monza, Barcelona-Catalunya oraz Spa-Francorchamps.

Inter Europol Competition podczas tegorocznej kampanii wystawi także drugi skład w klasie LMP3, w którym ścigać się będą James Crews, Nico Pino oraz Guilherme Oliveira.

Zespół zdecydował się również na powrót do kategorii LMP2, w której powalczy z bardzo doświadczonym składem. W prototypie Oreca 07 Gibson #43 rywalizować będą David Heinemeier Hansson, Pietro Fittipaldi i Fabio Scherer.

Inter Europol Competition / © Inter Europol Competition
Image: © Inter Europol Competition